piątek, 27 stycznia 2023r.

Noworoczny marsz dla zdrowia

Autor: |

Miłośnicy nordic walking mogą już szykować kijki na „Noworoczny marsz dla zdrowia – Świdnik 2023”. Wydarzenie, organizowane przez Fundację „Ogrody Kultury Bez Barier” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Nadleśnictwem Świdnik, odbędzie się 14 stycznia.
Chętni spotkają się o godz. 10.00, przed kinem „Lot”, gdzie odbędzie się rozgrzewka, prowadzona przez instruktorkę Magdalenę Kielar. 5-kilometrowa trasa marszu wytyczona jest ścieżkami Lasu Rejkowizna. Tam też, na zakończenie spaceru, zaplanowano ognisko integracyjne. Organizatorzy przewidują  małe co nieco, można też jednak przynieść własny prowiant.
W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno ci, którzy mają już doświadczenie w chodzeniu z kijkami, jak i osoby, które dopiero chciałyby zacząć przygodę z nordic walking. Fundacja udostępni sprzęt, a instruktor wyjaśni jak poprawnie go używać. Celem noworocznego spotkania jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, integracja oraz dobra zabawa, a także zbiórka funduszy na leczenie Łukasza Wrony, który walczy z glejakiem wielopostaciowym IV stopnia.
aw, fot. archiwum GŚ

Artykuł przeczytano 196 razy

Last modified: 4 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?