sobota, 19 września 2020r.

Nowa szkoła czeka na uczniów

Autor: |

Zespół Szkół na 1 im. C. K. Norwida przygotował nową ofertę edukacyjną. Od 1 września, w placówce ruszy Branżowa Szkoła II stopnia. Uchwałę w tej sprawie podjęto na czerwcowej sesji Rady Powiatu.

– To naturalny etap toczących się zmian strukturalnych w oświacie. Na rynku edukacyjnym pojawią się młodzi ludzie, którzy ukończyli szkołę branżową I stopnia, a teraz będą mogli kontynuować zdobywanie zarówno kwalifikacji zawodowych, jak i wykształcenia średniego. Zdecydowaliśmy, że taka placówka powstanie w Zespole Szkół nr 1 w Świdniku – wyjaśnia Radosław Brzózka z Zarządu Powiatu.
Branżowa szkoła II stopnia to propozycja skierowana do absolwentów branżowej szkoły I stopnia lub osób, które posiadają kwalifikacje w nauczanym w niej zawodzie. W latach szkolnych 2020/2021-2022/2023 naukę w niej będą mogli podjąć również absolwenci dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, którzy rozpoczęli kształcenie w roku szkolnym 2012/2013 i późniejszych latach. Nowa placówka umożliwi słuchaczom zdobycie wykształcenia średniego branżowego, uzyskanie dyplomu zawodowego na poziomie technika oraz przystąpienie do egzaminu maturalnego. Przyszli uczniowie mogą wybrać kształcenie i podnoszenie kwalifikacji w takich zawodach, jak: technik handlowiec (dla absolwentów posiadających kwalifikacje sprzedawcy), technik technologii żywności (dla osób z kwalifikacjami cukiernika, piekarza i wędliniarza), technik żywienia i usług gastronomicznych (osoby z kwalifikacjami kucharza).Szkoła pozostaje również otwarta dla absolwentów innych kierunków.
W tej chwili trwa nabór do nowej placówki. Na stronie internetowej zsnorwid.swidnik.pl jest dostępny formularz wniosku. Należy go wydrukować i złożyć w sekretariacie szkoły, ul. Okulickiego 13 (poniedziałek-piątek, w godz. 8.00-16.00). Druki wniosku można też otrzymać i wypełnić w szkole.
– Nabór jest cały czas otwarty. Na razie mamy 9 chętnych, czekamy na kolejne osoby. Jesteśmy przekonani, że od września powstanie pierwszy w powiecie oddział szkoły branżowej drugiego stopnia – dodaje R. Brzózka.
aw

Artykuł przeczytano 712 razy

Last modified: 15 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?