piątek, 01 marca 2024r.

„Nowa Czwórka” od 5 września

Autor: |

Zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe nowej części budynku oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 27. Znajdzie się w nim miejsce dla pięćdziesięciorga przedszkolaków. Trwają odbiory i urządzanie obiektu oraz prace porządkowe. To właśnie sprawia, że nowa część przedszkola rozpocznie pracę nie 1, ale 5 września.

– Zwracamy się z ogromną prośbą i apelem, jeśli macie Państwo możliwość zapewnienie opieki swojemu dziecku w domu w dniach 1-2 września, czyli w czwartek i piątek, prosimy o nieprzyprowadzanie go do przedszkola. Dzieci, które przyjdą do placówki, będą miały zajęcia w grupach łączonych. w “starej części” przedszkola, wejście od parkingu z ulicy R.Traugutta. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z kancelarią szkoły, tel. 81 751 42 47. Za utrudnienia wszystkich rodziców przepraszamy i prosimy o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Jednocześnie zapraszamy na pierwsze zebranie z wychowawcami grup i dyrekcją,  które odbędzie się w auli szkoły w środę, 31 sierpnia, o godz. 17.00. Omówiona zostanie organizacja pracy przedszkola, wyprawki przedszkolaka i zasady dokonywania opłat oraz wyżywienie – mówi Bożena Zapalska, naczelnik Wydziału Zarządzania Oświatą Urzędu Miasta.

Warto poczekać dwa dni na nowe pomieszczenia, ponieważ maluchy otrzymają w nich doskonałe zaplecze do zabawy, rozwoju i nauki. Wśród sprzętu i wyposażenia multimedialnego znajdą się, między innymi: monitor interaktywny o przekątnej 65 cali, tablica interaktywna o przekątnej 80 cali z projektorem, dywan edukacyjny zestawem mat, przenośny radioodtwarzacz oraz tak zwany Moduł Przedszkole, czyli zestaw do kompleksowego rozwoju, zwierający robota edukacyjnego. Z kolei zamówienie na zabawki liczy 42 pozycje, wśród których znalazły się instrumenty muzyczne, kocki, kuchnie i inne meble do zabawy, teatrzyk, warsztat mechaniczny, puzzle, artykuły plastyczne, piłki, stragany, namioty, garaże, wózki dla lalek i wiele innych atrakcji dla przedszkolaków. . Znajdują się tam także dwie sale z łazienkami i zapleczem dla nauczycieli, szatnia, łazienka dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne dla personelu.

Artykuł przeczytano 864 razy

Last modified: 26 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »