sobota, 23 września 2023r.

Noc w bibliotece

Autor: |

Przed świdniczanami niepowtarzalna szansa spędzenia późnych godzin wieczornych w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. W ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” placówka zaprasza na ciekawe wydarzenia. Odbędą się one pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

– Chcemy, w niekonwencjonalny sposób, zachęcić do korzystania z zasobów biblioteki. Naszą ofertę kierujemy do osób w każdym wieku. Liczymy, że po tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nas w dzień – mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.
Pierwsza odsłona akcji to dzisiejsze spotkanie z Mariuszem Kiryłą, świdnickim artystą, podróżnikiem, fotografem, miłośnikiem Zielonej Wyspy. Od godz. 17.00 będzie snuł swoją opowieść w rytm celtyckiej muzyki. Będzie również można zobaczyć niepowtarzalne zdjęcia z jego wielu pobytów w Irlandii.
Niezwykle emocjonująco i …strasznie zapowiada się sobota. O godz. 17.00, w galerii MPBP rozpoczną się warsztaty „DoMowy – rodzinne historie o słowach”. Mogą wziąć w nich udział wszyscy świdniczanie. O tej samej godzinie, w wypożyczalni dla dzieci, odbędą się warsztaty językowo-muzyczne dla 10-latków „Spooky Band Night”, przygotowane we współpracy z Victory Szkoła Języków Obcych. „Mistrz magicznej kolorowanki” to propozycja dla najmłodszych fanów kolorowanek w 3D. Zajęcia zaplanowano w MediaStrefie o godz. 17.15. Czterdzieści pięć minut później, również w MediaStrefie, rozegrany zostanie Rodzinny Turniej Wiedzy „Wiedza to potęga”. Rodziny będą się pojedynkować przy użyciu telefonów i tabletów. O godz. 18.30, w MediaStefie, przewidziano projekcję filmu „Ptyś i Bill”. Kolejna propozycja to nocny turniej czytania horrorów o „Upiorne ciastko”. Czytelnicy w wieku 16+, którzy mają mocne nerwy, spotkają się w oddziale dla dorosłych, o godz. 19.30.

Spotkanie z poezją
Biblioteka zaprasza również najmłodszych czytelników do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Anny Kamieńskiej. Przewidziano trzy kategorie wiekowe: dzieci z kl. I-III, uczniowie kl. IV-VI, uczniowie kl. VII-VIII. Do etapu powiatowego młodsi uczestnicy powinni przygotować wiersz poetki oraz utwór Natalii Usenko. Starsi będą prezentować się w utworach Anny Kamieńskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Zgłoszenia do etapu miejskiego przyjmowane są do 19 października. Przesłuchania odbędą się 29 października, o godz. 11.00, w galerii MPBP. Etap powiatowy zaplanowano 7 listopada, o godz. 11.00.
Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.bibliotekaswidnik.pl
aw

Artykuł przeczytano 1122 razy

Last modified: 1 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »