sobota, 20 lipca 2024r.

Niezawodni taekwondocy

Autor: |

 

30 marca, w czeskiej Ostrawie odbyła się kolejna edycja towarzyskiego turnieju taekwondo dla dzieci do lat 13 – Ippon Cup. Świdniczanie tradycyjnie przywieźli do domu wiele medali.W turnieju wzięło udział ponad 200 młodych zawodników z Czech, Sło­wacji i Polski, a wśród nich także eki­pa LKSW Dan Świdnik, która zapi­sała na swoim koncie aż szesnaście medali!

Dwa złota padły łupem Kin­gi Matysiak, która nie miała sobie równych w układach formalnych. Młoda fighterka stanęła także na najwyższym stopniu podium w wal­kach soft-stick i otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki w grupie roczników 2006-2008. Świetny wy­stęp zanotował również Tomasz Gu­mieniak, który wygrał rywalizację w układach i walkach pointfighting do 160 cm. To nie był koniec wiel­kich zwycięstw Danowców. Złoto w walkach soft-stick i srebro w techni­kach specjalnych zapisała na swoim koncie Maria Skiba, zaś Jan Hawrysz w debiucie w walkach pointfighting był drugi, a w technikach specjal­nych pierwszy. Konkurencję point­fighting do 150 cm zdominował Ja­kub Trześniak. Nasz aktualny mistrz Polski w taekwondo i kickboxingu wysoko wygrał wszystkie swoje po­jedynki, pewnie zdobywając złoty medal. Po dwa krążki zdobyli także Antoni Hawrysz (brąz w układach i srebro w soft-stick) i Oliwia Jaku­bowska (srebro w układach oraz w soft-stick). Medalowe żniwo uzupeł­niło złoto Mai Besztak, srebro Łuka­sza Oleszka i brąz Mileny Zasybskiej, wszystkie w układach.

Reprezentacja Polski, złożona z zawodników LKSW Dan Świdnik i PKSW Azja Pabianice zajęła w kla­syfikacji generalnej turnieju drugie miejsce, tuż za klubem gospodarzy – Skola Taekwon-do Karvina.

Kolejnym startem Danowców bę­dzie udział w międzynarodowych mistrzostwach Polski w taekwondo ZS PUT, które odbędą się w Często­chowie, w dniach 13-14 kwietnia.

Artykuł przeczytano 2304 razy

Last modified: 5 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content