czwartek, 02 grudnia 2021r.

Nieustające warsztaty bębniarskie

Autor: |

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mają okazję spotykać się z wieloma ciekawymi osobami, które opowiadają o swojej pracy i pasjach, ale też sami mogą spróbować zmierzyć się z tym, czym zajmują się ich goście. Tak było podczas warsztatów bębniarskich, prowadzonych przez Agnieszkę Kołczewską.

Na pomysł zorganizowania zajęć muzycznych dla swoich podopiecznych wpadła Beata Mojsym, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej: – Zawodowo, oprócz pracy w szkole, jestem też nauczycielem tańca. Ta przygoda rozpoczęła się 30 lat temu, właśnie w murach SP nr 3. Z miłości do tańca i afrykańskich rytmów zrodził się pomysł zaproszenia zaprzyjaźnionych muzyków i pokazania dzieciom świata dźwięku, ruchu i niezwykłych emocji.

Pierwszym gościem klasy 3c była Agnieszka Kołczewska – muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów,  animatorka kultury i ruchu bębniarskiego w Lublinie. Pani Agnieszka na swoim koncie ma ponad 2 tys. zagranych koncertów w Polsce i za granicą. Nagrała ponad 20 płyt z licznymi zespołami, również jako muzyk sesyjny (bębny, wokal), (muzyka rockowa, gospel, folk, reggae, poezja, muzyka teatralna i filmowa, religijna i inne). Współpracuje z zespołami Bajm, Młode Djembe, Escola! Ritmo, a także z Teatrem im. Andersena z Lublina. Gościnnie występowała z formacją Czeremszyna, Szekina, Markiem Andrzejewskim. Współtworzyła Jahiar Group, Gonble, Orkiestra św. Mikołaja, Igor & B.B.K. Acoustic Sound (wokalistka) Escola! Ritmo. Swoim entuzjazmem do bębnów zaraża innych, między innymi ucząc gry na Artystycznych Warsztatach Umiejętności w ACK Chatka Żaka Świdnickim uczniom zaprezentowała, jak grać na congach, djembe, darabukce i instrumentach perkusyjnych.
Kolejne spotkania z cyklu „Nieustających Warsztatów Bębniarskich” zaplanowano 19 i 26 listopada.

aw, fot. SP nr 3

Artykuł przeczytano 132 razy

Last modified: 15 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?