piątek, 23 lutego 2024r.

Niedziela wielkich serc

Autor: |

Ponad 12 tys. zł zebrali świdniczanie podczas charytatywnego kiermaszu ciast oraz koncertu scholi Nutki Chwały, zorganizowanych przez parafię pw. NMP Matki Kościoła. Pieniądze zostaną przekazane na dalsze leczenie Violetty Matusiak-Ciepieli z Lublina, która walczy ze złośliwym nowotworem z przerzutami na węzły chłonne.

Violetta zaczęła chorować w ubiegłym roku. Początkowo stosowała naturalne sposoby i chemioterapię, jednak nie przyniosły pożądanych efektów. 45-latka musiała przejść operację, podczas której udało się wyciąć guza. Niestety radość z odzyskanego zdrowia nie trwała długo. Na piersi Violetty pojawiła się poszerzająca się pręga, która pękła, a poszerzająca się rana sprawiała coraz większy ból. Lekarze sądzili, że to gronkowiec. Wykonali badania, które jednak nic nie pokazywały. Viola przyjmowała antybiotyki, ale też nie przyniosły rezultatów. Po raz kolejny przyszło jej rozpocząć walkę z rakiem.

W nierównej bitwie wspomagają ją rodzina i przyjaciele. W niedzielę, po porannych mszach świętych w parafii pw. NMP Matki Kościoła można było kupić pyszne wypieki, z których dochód został przeznaczony na pomoc dla Violetty. Po południu natomiast, w dolnym kościele odbył się koncert Nutek Chwały. Muzyczny występ scholi przeplatał się z wierszami ks. Jana Twardowskiego, które recytowali nutkowi rodzice. Także po koncercie była okazja do wsparcia Violi. Chętni mogli wrzucić pieniądze do puszki, a przy okazji otrzymać album-cegiełkę Nutek Chwały zatytułowany „Bóg Jest”.  Łącznie podczas obu wydarzeń zebrano 12 420 zł.

Ci, którzy nie mogli być obecni na niedzielnej akcji, a chcieliby pomóc, nadal mają taką możliwość. Na portalu www.siepomaga.pl/violetta-matusiak-ciepiela trwa zbiórka funduszy na leczenie, rehabilitację, dojazdy do specjalistów oraz specjalistyczną żywność dla Violetty. Z kolei na Facebooku można dołączyć do grupy “Pomóż mi pokonać raka – licytacje dla Violi“.

af

Artykuł przeczytano 798 razy

Last modified: 7 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »