środa, 19 czerwca 2024r.

Niedziela dla seniorów

Autor: |

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – te słowa Benjamina Franklina wzięli sobie do serca nieco starsi mieszkańcy naszego miasta i przystąpili do organizowania ciekawych wydarzeń. Jednym z nich był Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów, na który w niedzielę, do muszli koncertowej, zaprosili świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

– To, co państwo dzisiaj prezentujecie jest wyrazem waszego życiowego doświadczenia i wrażliwości artystycznej. Serdecznie dziękujemy za otwartość w dzieleniu się dokonaniami twórczymi i przełamywanie tremy, która niewątpliwie towarzyszy każdemu twórcy – zwrócił się do uczestników przeglądu Radosław Brzózka, członek zarządu Powiatu Świdnickiego.
Na scenie wystąpili: chór Arion pod batutą Magdaleny Celińskiej, zespół śpiewaczy „Druga młodość” z Trawnik, Klub Seniora z Rybczewic, chór Tercja pod batutą Bogdana Lipińskiego i zespół śpiewaczy Klubu Seniora „Spokojna Przystań”. Można było również podziwiać prace rękodzielnicze: Stanisława Ostańskiego, Tadeusza Wikiry i Ireny Baran z Rybczewic, grupy rękodzieła działającej przy SDK w Świdniku, Krystyny Kulik z PZERiI, Moniki Rybak z zagrody edukacyjnej „Zielona Babka” z Minkowic, seniorów z MCUS i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdniku.
Dla chętnych nie brakowało waty cukrowej, popcornu i jabłek. Można także było zmierzyć ciśnienie.
– Nasi seniorzy mieli już okazję uczestniczyć w warsztatach filcowania i w sesji fotograficznej, której efekty będzie można podziwiać od 30 września, na wystawie w holu kina Lot. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00. Przygotowują również spektakl. Będzie go można obejrzeć 1 października, o godz. 11.00, w Miejskim Ośrodku Kultury. Już dzisiaj zachęcamy do wspólnej zabawy, a wszystkim seniorom życzymy zdrowia, długich lat życia, wszelkiej pomyślności oraz rozwijania swoich talentów i pasji – mówią Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego PZERiI i Beata Portka, kierownik MCUS.
Patronat honorowy nad niedzielną imprezą, którą zorganizowano w ramach obchodów Świdnickich Dni Seniora, sprawowali starosta Łukasz Reszka i burmistrz Waldemar Jakson. Wsparli ją: Jarosław Ciepłowski i Zrzeszenie Producentów Owoców Stryjno Sad.
aw

« z 4 »

Artykuł przeczytano 3574 razy

Last modified: 16 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content