środa, 24 lipca 2024r.

Niech żyją wakacje!

Autor: |

To hasło mogą już wesoło wykrzyczeć uczniowie, którzy dzisiaj odebrali świadectwa i na dwa miesiące pożegnali swoich nauczycieli i sale lekcyjne. W ostatnich chwilach roku szkolnego 2023/2024 towarzyszyliśmy młodszym klasom Szkoły Podstawowej nr 7.

Trybuny hali sportowej „Siódemki” wypełniły się do ostatniego miejsca, bo w pożegnaniu roku szkolnego dzieciom towarzyszyli ich bliscy.

– Wakacje to jedno z piękniejszych słów w języku polskim, zaraz po słowach mama, tata, babcia, dziadek. Życzymy Wam, by były udane, szczęśliwe i bezpieczne, tak abyśmy we wrześniu rozpoczęli nową, piękną przygodę w szkole – zwrócił się do uczniów Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7. Dodał: –  Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za rok ciężkiej pracy, bycia przy Was. Szczególne zaś wychowawcom klas 3, którzy kończą pewien cykl edukacji. Brawa dla rodziców za to, że przez cały rok punktualnie Was budzili, robili pyszne śniadanka i pomagali w odrabianiu tych nielubianych prac domowych. Dziękujemy babciom i dziadkom, którzy często przywożą i odbierają Was ze szkoły, noszą nieraz ciężkie plecaki, a nawet jakieś pudełeczka z jedzeniem dostarczają.

Zebrani obejrzeli również część artystyczną przygotowaną przez wszystkie klasy trzecie i ich wychowawców:  Anetę Lewicką (3a), Ewę Kozioł (3b), Agnieszkę Witkowską/Monikę Stachorzecką  (3c), Annę Sidor (3d), Ewę Hanc (3e), Danutę Wójcik (3M1), Beatę Hofman (3M2).

Po spotkaniu w hali uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by tam z rąk wychowawców odebrać świadectwa i nagrody.

W klasie 1b, od września 2b, której wychowawczynią jest Teresa Ślęp, oprócz rozdania świadectw, odbyła się też uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały wierszyki i piosenki oraz obdarowały bliskich wykonanymi przez siebie, przepięknymi rysunkami ukazującymi rodzinę. W oczach dorosłych widać było łzy wzruszenia z podwójnego powodu – artystycznej niespodzianki i tego, że ich pociechy są już drugoklasistami.

Życzymy wszystkim świdnickim uczniom beztroskich i bezpiecznych wakacji!

aw

« z 3 »

Artykuł przeczytano 286 razy

Last modified: 21 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content