piątek, 01 marca 2024r.

Nie zawodzą na starcie

Autor: |

Dobry start sezonu zaliczyli piłkarze czwartoligowej Świdniczanki Świdnik. Zespół Łukasza Gieresza po trzech pierwszym meczach ma komplet dziewięciu punktów. W weekend świdniczanie pokonali na wyjeździe Powiślaka Końskowola 2:0.

W składzie gospodarzy wystąpiło kilku zawodników, którzy jeszcze nie dawno bronili barw Świdniczanki, a byli to Radosław Kursa, Jarosław Milcz, Rafał Stępień, Artur Sułek i Kamil Warecki. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Gdy zawodnicy chcieli już schodzić do szatni, doby przechwyt zaliczył młody Kamil Sikora. Dograł do Michała Zubera, a ten obsłużył Kamila Skoczylasa i tak padła bramka do szatni.

W 50 minucie wynik meczu ustalił Michał Zuber, któremu asystował Sikora. Po tym trafieniu z gospodarzy uszło powietrze i nie byli już w stanie zmienić wyniku pojedynku. Świdniczanka wygrała za to trzeci mecz w sezonie i razem ze Stalą Poniatowa zajmuje pierwsze miejsce w tabeli czwartej ligi lubelskiej grupy 1.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, mimo to wykreowaliśmy trzy sytuacje, z których jedną zamieniliśmy na gola. Szybko strzelona bramka po przerwie dała nam możliwość swobodniejszej gry i kontroli meczu – powiedział dla klubowego portalu trener, Łukasz Gieresz.

Kolejny mecz Świdniczanka rozegra u siebie. W sobotę 3 września o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Turystycznej w Świdniku podejmie rezerwy Górnika Łęczna.

Powiślak Końskowola – Świdniczanka Świdnik 0:2 (0:1)

Bramki: Skoczylas (45’), Zuber (50’).

Powiślak: Zagórski – Misiurek (86’ Gede), Kozak, Kursa, Przychodzień (82’ Warecki), Kośka, Piasek (68’ Olszewski), Stępień (68’ Sułek), Gil, Milcz, Bernat.

Świdniczanka: Socha – Kanarek, Pielach, Ptaszyński, Nawrocki (90+4’ Koźlik), Kutyła (46’ Sypeń), Skoczylas (82’ Greniuk), Sikora (90+5’ Kowalski), Zuber, Kotowicz (90’ Łopuszyński), Pryliński (76’ Strug).

Artykuł przeczytano 737 razy

Last modified: 29 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »