sobota, 24 lutego 2024r.

Nie kupuj, adoptuj

Autor: |

W Świdnickim Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami przebywa obecnie 8 psów: Blanka, Bolek, Bono, Tofik, Inu, Bruno, Spajki, Tor. Z utęsknieniem czekają na kogoś, kto ofiaruje im miłość i dom. Aby pomóc czworonogom w znalezieniu nowych właścicieli, Miejski Ośrodek Kultury przygotował filmik przedstawiający każdego psiaka i promujący ideę „Nie kupuj, adoptuj”.

Kilkuminutowa prezentacja wyświetlana jest w kinie „Lot” przed każdym seansem filmowym. Można ją również obejrzeć na Facebookowym profilu stowarzyszenia.

– Cieszymy się, że dyrekcji i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury nie jest obojętny los bezdomnych i porzuconych zwierząt. Dzięki ich wsparciu nasze psiaki mają większe szanse w znalezieniu wymarzonego domu. Serdecznie dziękujemy za wspaniały filmik przedstawiający podopiecznych stowarzyszenia, a wszystkich naszych przyjaciół, znajomych i miłośników czworonogów zachęcamy do wizyty w kinie „Lot” – mówi Barbara Ostrowska, wolontariusza ŚSOnZ.

Czworonogi, które przebywają pod opieką stowarzyszenia, są wykastrowane, zaczepione i zaczipowane. Kontakt w sprawie adopcji pod numerem telefonu 697 779 073.

Wsparcie dla zwierzaków

Świdnickiemu Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami można przekazać 1,5% swojego podatku. Nr KRS 0000270261, cel szczegółowy: Świdnik 9851.

Chętni mogą też udzielić wsparcia finansowego. Na stronie www.pomagam.pl/Psiaki proszą o pomoc dostępna jest zbiórka na bieżące potrzeby zwierząt i stowarzyszenia, w tym opłaty za leki, szczepienia, hoteliki, czynsz i prąd.

Na swoim Facebookowym profilu stowarzyszenie opublikowało również apel z prośbą o karmę dla zwierząt:

“Kochani przyjaciele naszego stowarzyszenia!

Naszym podopiecznym skończyła się karma. Pilnie potrzebujemy pomocy. Może ktoś z Państwa zechciałby kupić naszym psiakom dobrej jakości karmę?

BONO potrzebuje koniecznie karmę odchudzającą EUKANUBA Veterinary Diet Restricted Calorie a INU, który jest wrażliwcem pokarmowym EUKANUBA Veterinary Diet Intestinal (podanie zwykłej sklepowej kończy się biegunką i leczeniem). Ponadto potrzebujemy też karmy w puszkach, np. Dolina Noteci, Rocco itp. To sprawdzona karma, ale dość droga. My mamy obecnie wybór: zapłacić za lokal i prąd albo kupić jedzenie dla psów.

Błagamy o pomoc!”

aw, fot. ŚSOnZ

Artykuł przeczytano 1082 razy

Last modified: 16 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »