niedziela, 19 maja 2024r.

Nie bądźmy obojętni

Autor: |

Choć w dzień temperatury dochodzą nawet do kilku stop­ni na plusie, nocą wciąż jest chłodno. Policja apeluje, aby zwrócić szczególną uwagę na osoby potrzebujące i służyć im wsparciem.

Tylko tej zimy w województwie lu­belskim, z powodu wychłodzenia, zmarły cztery osoby. Na ujemne temperatury narażeni są bezdom­ni, seniorzy oraz osoby będące pod wpływem alkoholu, które nie są w stanie wrócić do domu o własnych siłach.

Przed nami kolejne mroźne dni i noce, dlatego policjanci już teraz systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Spraw­dzają altanki ogródków działko­wych, pustostany, kanały ciepłow­nicze oraz inne opuszczone miejsca. Wspólnie z pracownikami ośrodków pomocy społecznej odwiedzają również osoby samotne, chore lub w podeszłym wieku, upewniając się, że otrzymały wszelką pomoc, by przetrwać zimę.

– Jeśli posiadamy informacje o kimś, kogo zdrowie lub życie może być zagrożone, powiadommy od­powiednie służby – policję, straż miejską czy pogotowie ratunkowe. Zwracajmy również uwagę na oso­by, które śpią na ławkach albo są nietrzeźwe i reagujmy. Nie bądźmy obojętni, bo nasze zainteresowanie może uratować komuś życie – mówi podinspektor Paweł Leśny z KPP w Świdniku.

Artykuł przeczytano 1774 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content