niedziela, 24 września 2023r.

Nauczyciele pokażą swoje pasje

Autor: |

Zazwyczaj to uczniowie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami, tym razem jednak szansę na zaprezentowanie osiągnięć i pokazanie zainteresowań otrzymali pedagodzy. W Świdniku, po raz pierwszy odbędzie się „Forum nauczycieli z pasją”. Jego organizatorami są Urząd Miasta i Szkoła Podstawowa nr 5.

20 listopada, w godz. 13.00-16.00, w Centrum Kultury, wystąpi 10 prelegentów. Są to pedagodzy, którzy na co dzień pracują w świdnickich placówkach oświatowych. Wśród zagadnień, które przedstawią, znalazły się: projekt edukacyjny dotyczący spotkań artystyczno – teatralnych dla dzieci, rodziców, nauczycieli i personelu przedszkola, warsztat oparty na Wielkich Lekcjach Marii Montessori, zespół tańca ludowego w przedszkolu, program DSD1 w szkole podstawowej, pedagogika planu Daltońskiego w edukacji wczesnoszkolnej, ocenianie kształtujące, wykorzystanie komiksów w nauczaniu języka angielskiego, projekty e-twinning dla dzieci oraz mobilność kadry edukacji szkolnej.

– Forum będzie na pewno interesującą formą doskonalenia zawodowego, a także okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Lista prelegentów jest już zamknięta, ale zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z działalnością swoich koleżanek i kolegów z innych placówek oświatowych – mówi Bożena Zapalska, p.o. naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych UM.
Giełda pomysłów
Pomysłodawcą spotkania jest Marcin Paśnikowski, nauczyciel języka angielskiego i informatyki w Szkole Podstawowej nr 5: – Dwa razy brałem udział w lubelskim forum nauczycieli języka angielskiego, gdzie opowiadałem o zagranicznych szkoleniach dla kadry pedagogicznej. Poza mną ze Świdnika i okolic nie było nikogo. Pomyślałem więc, że warto zorganizować coś podobnego w naszym mieście, by dać nauczycielom możliwość pokazania tego, co zrobili do tej pory czy zainspirować ich do podejmowania dalszych działań. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że forum stanie się wydarzeniem cyklicznym. W kolejnych latach nasza szkoła zakończy realizację kilku projektów Erasmus+, w innych placówkach również wiele się dzieje, więc na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem prelegentów.
Nauczyciele, którzy chcieliby posłuchać zaplanowanych wystąpień, mogą się zgłaszać osobiście do wydziału oświaty i spraw społecznych UM lub do SP nr 5, a także drogą elektroniczną: woss@e-swidnik.pl, info@sp5.swidnik.pl

Zapisy przyjmowane są do końca przyszłego tygodnia. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w spotkaniu.
aw

Artykuł przeczytano 2634 razy

Last modified: 7 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »