sobota, 06 marca 2021r.

Napisz dyktando i pomóż potrzebującym

Autor: |

Świdniccy uczniowie, ale także dorośli, będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne oraz wspomóc potrzebujących. Taką możliwość daje udział w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości.

– Zrób z nami coś dobrego dla potrzebujących, dla języka ojczystego i dla siebie samego! Pokażmy w tym szczególnym dniu naszą solidarność z potrzebującymi! Okażmy szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę! Pokażmy, że doskonale znamy nasz piękny język!- zachęca organizator akcji, portal dyktanda.pl

Aby wziąć udział w zabawie, należy zarejestrować się jako użytkownik serwisu, a następnie zapisać się na stronie, klikając przycisk “Zapisz się do konkursu”. Przewidziano pięć kategorii wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli.

Zapisy trwają do 11 listopada. W tym dniu na portalu pojawi się dyktando, które będzie można uzupełnić wyłącznie online, tylko 1 raz, w swojej grupie wiekowej, o wskazanej przez organizatora godzinie. Uczestnicy zmierzą się z tekstami przygotowanymi przez wybitnych językoznawców. Dyktando dla dorosłych stworzy prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Autorem dyktanda dla uczniów szkół średnich jest prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uczestnicy mogą również zgłosić cel społeczny lub charytatywny. Wszystkie zostaną poddane głosowaniu. Ten, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma środki zebrane podczas akcji. Organizatorzy przekażą 1 zł za każdego uczestnika, który napisze Dyktando na Święto Niepodległości. W tej chwili na liście widnieją zbiórki na: sprzęt medyczny dla Polski w czasach Covid19, laptopy do zdalnej edukacji, pomoc dzieciom niepełnosprawnym, odnowę nagrobków powstańców warszawskich czy leczenie chorych zwierząt. Jest również akcent świdnicki. Fundacja Profilaktyki i Odnowy Rodziny zgłosiła zbiórkę na terapię małżeństw i rodzin.

Szczegółowe informacje o akcji oraz jej regulamin dostępne są na stronie www.dyktanda.pl

aw

 

Artykuł przeczytano 619 razy

Last modified: 5 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?