sobota, 24 lutego 2024r.

Nagrody, życzenia i muzyczna uczta

Autor: |

Co to było za popołudnie! W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się Gala Noworoczna podczas której popis swych wyjątkowych umiejętności dała Helicopters Brass Orchestra. Zanim  jednak muzycy zawładnęli sceną rozstrzygnęliśmy trzecią edycję Małego i Wielkiego Konkursu Wiedzy o Świdniku. Nie zabrakło również życzeń noworocznych i… imieninowych.

Jak zwykle miłośnicy dobrej muzyki nie zawiedli. Wypełnili salę widowiskową aż po brzegi. W ich obecności swoje nagrody odebrali najlepsi z najlepszych, którzy zdecydowali się stanąć w szranki, w konkursie organizowanym przez Głos Świdnika, portal Świdnik – wysokich lotów! oraz Miejski Ośrodek Kultury. Nagrody najlepszym wręczyli fundatorzy oraz przedstawiciele władz miasta.

Mamy zwycięzców

W kategorii najmłodszej, obejmującej uczniów IV i V klas szkół podstawowych triumfował Filip Filipowicz (SP nr 3). II miejsce zajął Kacper Gałecki (SP nr 3), a na trzecim uplasowała się Natalia Furtak (SP nr 3).

Wśród uczniów klas od 6 do 8 szkół podstawowych zwyciężyła Paulina Olender (SP nr 7). Druga nagroda przypadła Szymonowi Bronowiczowi (SP nr 5). Trzecią zdobyła Wiktoria Kożuch (SP nr 7).

Uczniowie rywalizowali również w kategorii drużynowej. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Paulina Olender, Wiktoria Kożuch, Kaja Kotowska, Gabriela Gumieniak, Martyna Klembowska, Paweł Bogusz, Julia Lato, Dagmara Krupińska.

Zwycięzcy w nagrodę wyjadą na wycieczka do sejmu na zaproszenie Artura Sobonia, posła na sejm i wiceministra  aktywów państwowych.

W trzeciej kategorii wystartowali uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. III miejsce zdobył tym razem Grzegorz Gołębiowski. Druga lokata przypadła Anecie Bronowicz. Główną nagrodę w postaci laptopa zdobyła Magdalena Kurowska. Wręczył ją burmistrz Waldemar Jakson.

– Chcemy przekonać naszych mieszkańców, że warto kochać Świdnik i być z niego dumnym. Trudno jednak żywić do miasta takie uczucia nie wiedząc nic o jego historii. Dlatego im więcej podobnych konkursów, tym lepiej, tym szersza wiedza o naszej małej ojczyźnie – mówił Waldemar Jakson.

O Avii wiedzą wszystko

Nieco na marginesie III Wielkiego i Małego Konkursu Wiedzy o Świdniku zorganizowaliśmy również błyskawiczny mini konkurs wiedzy o Klubie Sportowym Avia, a właściwie jego historii. Czytelnicy mieli za zadanie rozpoznać na zdjęciach sportowców i działaczy sekcji siatkarskiej oraz bokserskiej z przełomu lat 70. i 80. W tej konkurencji największą wiedzą, czy raczej pamięcią wykazali się Jerzy Dudzik i Julita Witczak. W nagrodę otrzymali klubowe koszulki z autografami siatkarzy, ufundowane przez MKS Avia.

Z życzeniami i z muzyką

Jak przystało na Galę Noworoczną nie mogło obyć się również bez życzeń. Złożyli je świdniczanom burmistrz Waldemar Jakson oraz dyrygent Helicopters Brass Orchestra, Rafał Maruszak. Wcześniej jednak świdnickie, eksportowe „dęciaki” dały popis swojego kunsztu. Orkiestra pod wodzą także swojego drugiego dyrygenta, Karola Dziubaka, zabrała publiczność w podróż od muzyki klasycznej, przez utwory świąteczne, taneczne, aż po rockowe evergreeny z repertuaru Erica Claptona. Elektryzującą muzyczną wycieczkę zakończył Marsz Radetzky’ego oraz niezwykle energetyczne Bolero.

Na koncercie nie mogło również zabraknąć wieloletniego dyrygenta świdnickiej orkiestry, Henryka Maruszka. Tak się złożyło, że dzisiaj obchodził imieniny. Po życzeniach oraz wręczeniu kwiatów, Helicopters Brass Orchestra zagrała, a publiczność zaśpiewała, solenizantowi tradycyjne „Sto lat”.

Sponsorzy i przyjaciele Wielkiego i Małego Konkursu Wiedzy o Świdniku

Dziękujemy za wsparcie i przekazanie nagród dla zwycięzców konkursu: wiceministerowi Arturowi Soboniowi, Urzędowi Miasta, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, PZL-Świdnik, spółce Remondis, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej PEC, Przedsiębiorstwu Komunalnemu „Pegimek”, Galerii Venus, Bricomarche oraz Miejski Klub Sportowy Avia.

« z 2 »

 

 

Artykuł przeczytano 3429 razy

Last modified: 19 stycznia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »