sobota, 24 lutego 2024r.

Na tarczy z Siedlec

Autor: |

Siedlce znów nie były gościnne dla siatkarzy z lotniczego miasta. W meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi PSG KPS Siedlce pokonał PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 25:22).

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy od samego początku odskoczyli na kilka punktów. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić świdniczanie. W połowie seta wynik się wyrównał i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie na przewagi wygrali podopieczni Mateusza Grabdy.

Drugą partię znów świetnie zaczęli siedlczanie, bo od prowadzenia 5:1. Avia szybko się jednak pozbierała i powoli odrabiała straty. Wreszcie, to żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie. Końcówka znów była wyrówna, jednak tym razem lepsi byli goście.

Kolejne dwa sety miały podobny przebieg, Do połowy były równe, zaś potem przewagę uzyskiwali gospodarze. Ostatecznie PZL LEONARDO Avia Świdnik musiała uznać wyższość siatkarzy z Siedlec, który wygrali 3:1.

Tak naprawdę decydujący był pierwszy set. On dałbym nam dużo pewności siebie gdybyśmy go wygrali. Zrobiliśmy zbyt dużo błędów własnych. Po niemrawym początku uspokoiliśmy grę i w końcówce przez dwa proste błędy przegraliśmy seta. Kolejny był dla nas, a w trzecim po wyrównanej grze, przy remisie znów zdarzyły nam się proste pomyłki, przez które posypała nam się gra. W kolejnej partii poprawiliśmy przyjęcie, wprowadziliśmy więcej spokoju, ale nie wystarczyło to do doprowadzenia do tie breaka. Brakuje nam trochę pewności siebie. Myślę, że takie jedno wygrane spotkanie mogłoby nam pomóc żebyśmy wrócili do swojej gry z pierwszej rundy, gdzie pewnością siebie wygrywaliśmy te trudne końcówki, szczególnie na wyjazdach. Teraz jest za dużo bojaźni, za dużo takiego patrzenia na kolegę, ale nad tym będziemy pracować. Na pewno nie potrzebna jest tutaj żadna nerwowość, trzeba spokojnie dalej pracować. Musimy też wrócić do swojej fizyczności po tych wszystkich chorobach i kontuzjach. Uważam, że potrzebujemy do dwóch tygodni, aby w głowach chłopaków się to wszystko wyzerowało. Grać potrafią, ale muszą to jeszcze pokazać na boisku. Nie widzę tutaj zagrożenia wypadnięcia z ósemki. Zespół jest świadomy tego, że trzeba jeszcze wygrać kilka meczów i jestem pewien, że to wykonamy – podsumował trener Witold Chwastyniak.

Okazja na rehabilitację już w najbliższą sobotę. O godzinie 17:00 PZL LEONARDO Avia Świdnik podejmie przed własną publicznością Gwardię Wrocław.

PSG KPS Siedlce – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 25:22)

MVP: Patryk Waloch

Najwięcej punktów dla Avii: Rećko (16), Siwicki (12), Błądziński (12).