sobota, 19 września 2020r.

Na rzecz poprawy klimatu

Autor: |

Zmiany klimatyczne to wyzwanie, z który próbuje się mierzyć coraz więcej osób. Także świdniczanie chcą znaleźć sposób na to, jak z nimi walczyć i wspierać środowisko. Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie projektu „Społeczność szkolna na rzecz globalnego klimatu”.

To wspólne działanie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, zrzeszającego gminy i powiaty naszego województwa. Projekt może otrzymać wsparcie z programu operacyjnego „Środowisko, energia i zmiany klimatu”, który finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Jeśli uda się pozyskać fundusze, miasto rozpocznie szereg działań edukacyjnych, kierowanych szczególnie do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych.

– Tematyka to przeciwdziałanie suszy, ochrona zasobów wodnych, różnorodności biologicznej, czyli wszystko to, co jest dziś bardzo istotne. Warto, żeby nasza młodzież brała udział w takich projektach – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzona zostanie ankieta sprawdzająca wiedzę ogólną o zmianach klimatu, odbędzie się też konferencja pn. „Zmiany klimatu – myśl globalnie, działaj lokalnie”. Społeczności szkolne będą mogły wziąć udział w konkursie „Zielone podwórka”. Pięć najlepszych pomysłów zostanie zrealizowanych. W planach jest również przygotowanie scenariuszy lekcji, przeprowadzenie zajęć w terenie oraz opracowanie kursu w formie e-learningu.

af

 

Artykuł przeczytano 52 razy

Last modified: 16 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?