poniedziałek, 20 maja 2024r.

Na lotnisku ciągle przednówek

Autor: |

Władze Portu Lotniczego Lublin opublikowały statystyki działalności lotniska w marcu. W tym czasie przez port przewinęło się 26 132 pasażerów. Rok temu było ich 39 105 co oznacza spadek o 33 procent. Operacji lotniczych wykonano 319 w porównaniu z 409 w marcu 2018. Pierwszy kwartał PLL zakończył wynikiem 75735 podróżnych. Dwanaście miesięcy temu zanotowano ich o tej porze już 110 277.

Świdnicki port wciąż odczuwa skutki likwidacji w połowie ubiegłego roku bazy Wizz Air, po której z rozkładu lotów zniknęło kilka połączeń.

Są jednak i dobre wiadomości. W sobotę wylądował w Świdniku pierwszy samolot Embraer ERJ 190, który zainaugurował połączenie z belgijską Antwerpią obsługiwane przez linie TUIfly. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Powrót do rejsów na kijowskie lotnisko Żuliany zapowiada Wizz Air. Począwszy od 30 czerwca samoloty węgierskiego przewoźnika będą tam latały dwa razy w tygodniu.

Niestety, Ryanair, od początku sezonu letniego porzucił kierunek Londyn Stansted. Częściową rekompensatą, z punktu widzenia statystyk, jest ponowne uruchomienie przez irlandzkiego przewoźnika, dwóch tygodniowo rejsów do Dublina.

Zgodnie z zapowiedziami, LOT zwiększył częstotliwość lotów do Warszawy, z pięciu do siedmiu tygodniowo, a Wizz Air lata na Londyn Luton dziesięć razy w tygodniu zamiast siedmiu.

Biorąc pod uwagę wszystkie posunięcia przewoźników można się spodziewać, że w kolejnych miesiącach statystyki powinny ulec poprawie.

fot. PLL

Artykuł przeczytano 1559 razy

Last modified: 8 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content