poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Na imieniny do św. Kingi

Autor: |

Parafia pw. Św. Kingi, a także działające w niej stowarzyszenie i chór, zapraszają na imieniny swojej patronki. Uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę, 25 lipca.

Od samego rana, po każdej mszy św. odprawionej w kaplicy przy ul. Klonowej 16A, na parafian i gości czekać będą: loteria fantowa, stoiska z ciastami, pierogami i słodyczami oraz wiejski stół. O godz. 12.00 odprawiona zostanie msza św. odpustowa.

Jednym z punktów obchodów będzie również akcja oddawania krwi, którą organizuje Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Ambulans lubelskiego RCKiK zaparkuje na placu przy kaplicy już od godz. 8.30. Chętni będą się mogli zgłaszać do godz. 14.00. Powinni mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, być wypoczęci, po lekkim śniadaniu, a dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu. Dla uczestników zbiórki przygotowano upominki, ufundowane przez burmistrza Waldemara Jaksona i Mariana Króla, przewodniczącego Regionu Środkowo-Wchodniego NSZZ „Solidarność”.

Kulminacyjny moment imieninowych obchodów to recital Magdy Umer. Artystka, wraz z zespołem, wystąpi na scenie budującego się kościoła o godz. 19.00. Usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, a także piosenki, które są wizytówkami artystki – „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”. Koncert realizowany jest przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury i pod patronatem burmistrza Waldemara Jaksona, ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Muzyczne wieczory u Św. Kingi” otrzymał 1428 głosów mieszkańców. 

– Jak co roku, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania – mówi Magdalena Celińska ze Stowarzyszenia św. Kingi.

aw, fot. Stowarzyszenie Św. Kingi

Artykuł przeczytano 78 razy

Last modified: 20 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?