czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Na dobry początek roku

Autor: |

Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik nowy rok rozpoczyna dwoma akcjami. Pierwsza odbędzie się 21 stycznia w Piaskach. 28 stycznia krwiodawcy zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Świdniku.

–  Zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach. W Piaskach ambulans RCKiK będzie czekał na chętnych w godz. 8.00-12.00, przed budynkiem OSP KSRG. Hasło tej i kolejnych zbiórek to „115 litrów na 115-lecie OSP KSRG w Piaskach”. W ten sposób chcemy uczcić jubileusz strażaków, który przypada na 2025 rok. Klub od kilku lat włącza się również w działania związane ze świdnicką odsłoną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zainteresowani będą mogli oddawać krew w godz. 9.00-14.00 – wyjaśnia Andrzej Słotwiński, prezes honorowy świdnickiego HDK-PCK.

Dla uczestników zbiórek organizatorzy przygotowali upominki. Przypominają również o odpowiednim przygotowaniu. Krwiodawcą może zostać osoba, która ukończyła 18 lat (musi posiadać przy sobie dokument tożsamości – dowód osobisty lub prawo jazdy), waży nie mniej niż 50 kg, cieszy się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Chętni powinni być po lekkim śniadaniu (produkty polecane przed oddaniem krwi: pieczywo, płatki, ryż, makaron, kasza, owoce, dżem, miód, chude wędliny, mięso: wołowina, drób-najlepiej gotowane, do picia – woda, soki owocowe i warzywne), wypoczęci, a dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu.

Podsumowanie i podziękowanie

Rok 2023, w którym świdnicki klub świętował jubileusz 50-lecia działalności, był bardzo pracowity. Zorganizowano 20 akcji, a 700 osób z naszego miasta i powiatu oddało 315 l krwi. Natomiast dotychczasowy bilans półwiecza to dar życia od blisko 48500 osób i pozyskanie blisko 20650 l krwi.

–  Dziękujemy tym, którzy włączyli się w naszą walkę o życie: krwiodawcom, władzom miasta, powiatu, PZL-Świdnik, dyrekcjom szkół  średnich w mieście i powiecie, służbom mundurowym oraz wszystkim ludziom dobrej woli – dodaje A. Słotwiński.

aw, fot. HDK-PCK

 

Artykuł przeczytano 225 razy

Last modified: 17 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content