środa, 24 kwietnia 2024r.

Muzyczne święto Marioli Zagojskiej

Autor: |

W niedzielny wieczór wielbiciele talentu sopranistki Marioli Zagojskiej licznie wypełnili salę Miejskiego Ośrodka Kultury podczas jubileuszowego koncertu z okazji 40-lecia jej pracy artystycznej. Obok jubilatki, wystąpili znakomici artyści, którzy zachwycali widzów swoją sztuką wokalną: Elżbieta Branicka – mezzosopran, Patrycjusz Sokołowski – bas i Fryderyk Pieńkoś – tenor. Przy fortepianie towarzyszyła im Agnieszka Schulz-Brzyska, a na skrzypcach Magdalena Maciąg, które wykonały też utwory solowe i w duecie.

Koncert prowadzony przez Mariolę Zagojską i Jerzego Turowicza trwał blisko dwie godziny i wypełniły go nie tylko arie operowe i operetkowe, ale także przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy słynną Habanerę z opery Bizeta „Carmen”, czy Ten zegar stary ze „Strasznego dworu” Moniuszki, ale także utwory z Księżniczki Czardasza i Skrzypka na dachu, piosenki The Man I Love, Miłość ci wszystko wybaczy, Powróćmy jak za dawnych lat, Time To Say Goodbye i wiele innych. Ciekawym dopełnieniem muzycznego widowiska była składanka kompozycji wywodzących się z folkloru warszawskiego, jak również duet Edyty Fil i Kamila Adacha, którzy w nowoczesnej formie muzycznej zaprezentowali technikę gry na flecie zwaną pizzicato czy niezwykłe brzmienie instrumentu perkusyjnego handpan.

Koncert, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, zakończył się owacją na stojąco oraz podziękowaniami i kwiatami dla jubilatki. „Już nie zapomnisz mnie” to tytuł tego koncertu i można być pewnym, że zostanie na długo w pamięci publiczności, a przynajmniej do następnego jubileuszu artystki.

mk

Artykuł przeczytano 348 razy

Last modified: 20 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content