środa, 24 lipca 2024r.

Muzycy na jubileusz miasta

Autor: |

Świdnickie Towarzystwo Muzyczne oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zapraszają na specjalny koncert „Wolność” z okazji jubileuszu 70-lecia naszego miasta. Muzyczne spotkanie zaplanowano na 20 czerwca, o godz. 17.00, w Zaułku Poetów. Wstęp wolny.

Wolność będzie też tematem przewodnim koncertu, na który złożą się różnorodne utwory, począwszy od Preludium e-moll Chopina, przez piosenki muzyki popularnej do utworów rockowych – od Marka Grechuty i Zbigniewa Wodeckiego do zespołów Chłopcy z Placu Broni oraz Dżem. W różnych składach, zespołowo i jako soliści, wystąpią uczniowie Ogniska Muzycznego, którzy zaprezentują publiczności talenty wokalne i instrumentalne.

Koncerty uczniów Ogniska Muzycznego, często razem z nauczycielami, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. To wyjątkowe wydarzenia, a przyświecające im idea i muzyka dostarczają słuchaczom miłych wrażeń i emocji. Ognisko Muzyczne działa już od ponad pół wieku i stale powiększa swoją ofertę. Prowadzi naukę śpiewu rozrywkowego oraz gry na instrumentach w klasach: pianino i instrumenty klawiszowe, gitara klasyczna i akustyczna, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, ukulele, akordeon, a od września otwiera też klasę skrzypiec. Trwają jeszcze zapisy do poszczególnych sekcji. Informacje dostępne są na profilu Ogniska Muzycznego na Facebooku lub pod numerem telefonu 607 765 184.

Patronat honorowy nad czerwcowym wydarzeniem objął burmistrz Marcin Dmowski.

mk

Artykuł przeczytano 179 razy

Last modified: 13 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content