środa, 19 czerwca 2024r.

Muszla po metamorfozie

Autor: |

Muszla koncertowa przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych, która od lat służyła jako miejsce koncertów, występów teatralnych i tanecznych, festiwali oraz happeningów, może pochwalić się nową oprawą. Właśnie zakończył się jej remont. Świdniczanie, po raz pierwszy po przerwie, skorzystają z obiektu na początku sierpnia.

Prace, które wykonano w muszli, dotyczyły szczególnie sceny i otaczającego ją murka.
– Priorytet stanowiła wymiana podłogi. Podłoże było bardzo zniszczone, a jego dalsze użytkowanie stało się niebezpieczne. Naprawiliśmy też murek oporowy wokół sceny, z którego odpadały płytki. Sama konstrukcja obiektu pozostała taka sama – wyjaśnia Beata Portka, kierownik MCUS.
Pierwsza impreza w muszli koncertowej odbędzie się 8 sierpnia, w godzinach 17.00-20.00.
– Tego dnia zapraszamy wszystkich na potańcówkę. O oprawę muzyczną zadba zespół Romix – zachęca B. Portka. – Kolejne zabawy planujemy 22 i 29 sierpnia, a także 5 września.

Ogród jak z marzeń
Na tym zmiany przy MCUS się nie kończą. Metamorfozę przejdzie również ogród znajdujący się obok budynku centrum. To jedna z trzech inwestycji, które władze miasta wykonają w ramach rewitalizacji zaniedbanych obszarów Świdnika.
– Umowa z wykonawcą terenu została podpisana w czerwcu. Od tego czasu ma 5 miesięcy na wywiązanie się z niej – mówi kierownik MCUS. – Mieliśmy nadzieję, że prace rozpoczną się 1 lipca, stąd też nasza propozycja, by początkowo potańcówki odbywały się na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta. W tym czasie wykonanoby najcięższe prace na terenie ogrodu, a później zostałyby tylko nasadzenia roślin. Niestety, termin nieco się przesunął.
Ogród zmieni się nie do poznania. Wymienione zostanie ogrodzenie od strony sklepu Berlinek oraz ulicy Okulickiego. Pojawią się nowe nasadzenia, pergole, ławeczki, stół do gry w szachy z miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Wyznaczony zostanie również nowy ciąg komunikacyjny, który będzie prowadził od furtki, zlokalizowanej od strony fontanny do sceny.
– Wcześniej chodnik prowadził naokoło i mieszkańcy często skracali sobie drogę depcząc trawnik – tłumaczy pani Beata.
W parku pojawią się też zakątki tematyczne, poświęcone czterem porom roku. W każdym z nich zostanie umieszczony głośnik, z którego dobiegać będzie relaksująca muzyka. W ramach rewitalizacji, na terenie ogrodu pojawi się również monitoring. Pierwsza kamera będzie zamontowana przy wejściu do ogrodu. Druga zostanie zwrócona w stronę sceny. Projekt zapewni też zakup zewnętrznego nagłośnienia, które przyda się podczas plenerowych imprez.
af

Artykuł przeczytano 1746 razy

Last modified: 25 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content