piątek, 23 lutego 2024r.

Mundurowa akcja krwiodawstwa

Autor: |

26 kwietnia odbędzie się kolejna akcja zorganizowana przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Tym razem włączą się w nią służby mundurowe z naszego miasta i powiatu. 

–Każdego dnia policjanci, strażacy, strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Teraz razem z nami staną do walki o zagrożone życie i zdrowie. Oczywiście do udziału w mundurowej akcji zapraszamy wszystkich chętnych. Pamiętajmy, że krew to bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować. Tylko człowiek może go ofiarować osobom chorym lub poszkodowanym w wypadkach – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Ambulans lubelskiego RCKiK zaparkuje przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, przy al. Lotników Polskich 2. Zbiórka zaplanowana jest w godz. 8.00-12.00.

Przypominamy, że dawcą może zostać osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem lub innym dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Do donacji należy się również odpowiednio przygotować.

– Chętni powinni być po lekkim śniadaniu, a produkty polecane przed oddaniem krwi to: pieczywo, płatki, ryż, makaron, kasza, owoce, dżem, miód, chude wędliny, woda, soki owocowe i warzywne. Należy też być wypoczętym, a dzień wcześniej nie można spożywać alkoholu – dodaje Tomasz Patyra, prezes klubu.

Harmonogram akcji

Na parkingu przed PZL-Świdnik ambulans lubelskiego RCKiK stanie jeszcze: 5 maja, 2 czerwca, 4 sierpnia, 1 września, 6 października, 3 listopada, 1 grudnia (w godz. 8.00-12.00).

W Piaskach przy remizie OSP, ul. Strażacka 9, zbiórki odbędą się 21 maja, 20 sierpnia, 19 listopada.

Akcje w szkołach wstępnie zaplanowano na 18 października (Zespół Szkół w Piaskach), 25 października (Zespół Szkół w Trawnikach).

aw, fot. HDK-PCK

Artykuł przeczytano 670 razy

Last modified: 13 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »