środa, 19 czerwca 2024r.

Mroczek wraca do drużyny

Autor: |

MKS Avia kompletuje kadrę piłkarską. Tym razem prezes Radosław Szczerba podpisał kontrakt z Bartoszem Mroczkiem. Wydawało się, że Mroczek trafi do Avii na zasadzie wypo­życzenia, ostatecznie rozwiązał jednak kontrakt z Górnikiem Łęczna i związał się ze świd­nickim klubem roczną umową.

Bartosz Mroczek urodził się w 1995 roku w Gubinie, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w MKS Cie­chanów. Jego kariera rozkwitła w sezonie 2017/2018, gdy grał w trze­cioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki. W tej drużynie, w 31 spo­tkaniach, strzelił dziewięć bramek i zaliczył trzynaście asyst. Jego dobra postawa zaowocowała zaintereso­waniem pierwszoligowych Wigier Suwałki, gdzie trafił w 2018 roku. W pierwszej lidze zagrał sześć spo­tkań. Dołożył do tego jeden mecz w Pucharze Polski. Po półrocznej grze w Suwałkach rozwiązał kontrakt z klubem i przeniósł się do drugoligo­wego Górnika Łęczna. Tam wystąpił w czterech meczach.

Nowy skrzydłowy Avii wystąpił już w kilku przedsezonowych sparin­gach w żółto-niebieskich barwach. Pokazał się z bardzo dobrej strony strzelając bramki, a także zaliczając asysty. Jego postawa przekonała trenerów Mierzejewskiego i prezesa Szczerbę do zaproponowania mu kontraktu.

tym sezonie pomóc Avii w zajęciu jak najwyższego miejsca w tabeli i mam nadzieję, że dostanę na to szansę od trenera. W moim odczu­ciu klub jest dobrze zarządzany i tworzy dobre warunki do rozwoju – powiedział Bartosz Mroczek.

– Bartosz jest zawodnikiem, który trenował z nami od dwóch tygodni. Mieliśmy czas, aby ocenić jego przy­datność do drużyny. Podczas spa­ringów, w ramach przygotowań do nowego sezonu, zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy, będąc jednym z najbardziej wyróżniają­cych się zawodników. Pomimo mło­dego wieku ma już na swoim koncie występy na boiskach I i II- ligowych. Jest zawodnikiem, jakiego szukali­śmy: szybki, z dobrym dryblingiem, potrafiący wygrać pojedynek jeden na jeden. Jestem przekonany, że ten transfer będzie realnym wzmocnie­niem na nadchodzący sezon, a gra Bartosza sprawi wiele radości na­szym kibicom – ocenił prezes Rado­sław Szczerba.

mo

Artykuł przeczytano 1260 razy

Last modified: 2 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content