piątek, 23 lutego 2024r.

Mój dzienniczek lektur

Autor: |

W Szkole Podstawowej nr 5 podsumowano całoroczny konkurs „Mój dzienniczek lektur”, zorganizowany przez Izabelę Koczkodaj i Beatę Pinkos ze szkolnej biblioteki. Wzięli w nim udział uczniowie kl. II i III. Ich zadaniem było stworzenie interesujących przewodników po literaturze dziecięcej.

– To pierwsza edycja konkursu, który propaguje ideę ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz rozpowszechnia czytelnictwo – mówią organizatorki. – Cieszymy się, bo otrzymałyśmy wiele ciekawych prac, świadczących o tym, że najmłodsi chętnie sięgają po książki, nie tylko te omawiane w szkole. W dzienniczku zamieszczali informacje o przeczytanych lekturach i ich autorach, wklejali obrazki, krzyżówki i rebusy, rysowali piękne ilustracje.
Wśród opisywanych książek pojawiły się, na przykład: „Pamiętnik Detektywa Pozytywki”, „Asiunia”, „Dziewczynka z parku”, „Drzewo do samego nieba”, „O psie, który jeździł koleją”, „Nasza mama czarodziejka”, „Baśnie braci Grimm” i „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Jak przyznają bibliotekarki, wybór najlepszych prac był niezwykle trudny.
– Wszystkie dzieci bardzo się napracowały i dziękujemy im za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom, których dzienniczki prowadzone były systematycznie i bardzo starannie, a ich szata graficzna wzbudzała ciekawość i zainteresowanie czytających. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, dyplomy i nagrody wręczymy we wrześniu – dodają I. Koczkodaj i B. Pinkos.
Wyniki
Klasa II: I miejsce Hania Adamczyk (2b), II Kalina Szewczyk (2b), III Melania Błaszczak (2g), Antonina Chinek (2f). Wyróżnienia: Kacper Kiepek (2g), Jakub Szorek (2b), Gabrysia Kasperek (2g), Natalia Roczeń (2g), Cezary Studziński (2b), Filip Pardus (2g).
Klasa III: I miejsce Norbert Chrzanowski (3b), II Paulina Cybul (3f), Julia Ogrodowska (3b), III Igor Skrzetuski (3b), Nikola Wolińska (3b). Wyróżnienia: Weronika Wójcik (3b), Tomasz Kuśpit (3b), Aleks Dessbas (3b).
aw

Artykuł przeczytano 2608 razy

Last modified: 23 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »