środa, 24 kwietnia 2024r.

Modelarskie perły w Venus

Autor: |

Wszystko co lata, jeździ i pływa, ale w skali mikro, można oglądać w galerii Venus, gdzie trwa druga edycja Festiwalu Modeli Kartonowych i Plastikowych Świdnik 2019. Na wystawie zgromadzono 240 modeli, w 25 kategoriach. Oceną ich wykonania zajmowała się dziś komisja sędziowska.

– Jest dużo ciekawych samolotów wojskowych, współczesnych i z drugiej wojny światowej – zachęca do odwiedzenia wystawy Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii. – Imponujące są dioramy, w tym makieta lubelskiej szkoły pilotów LOPP. Autorzy prac to czołówka lubelskiego modelarstwa.

Atrakcją dzisiejszej odsłony festiwalu jest otwarcie w Strefie Historii wystawy pamiątek po legendarnym lotniczym klanie Kasperków – Stanisławie, Ryszardzie i Januszu. Są to m.in. zdjęcia, medale, puchary i modele samolotów. Podczas spotkania Krzysztof Komenda, świdnicki konstruktor, wygłosił wykład z okazji 80-lecia powstania Szkoły Pilotów im. Rydza Śmigłego.

Jutro o godz. 14.00 poznamy zwycięzców poszczególnych modelarskich konkurencji, a godzinę wcześniej organizatorzy zapraszają na projekcję filmu „60-lecie motocykli WSK (historia)” oraz spotkanie z jego autorami.

Patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrz Świdnika Waldemar Jakson oraz Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

słs

Artykuł przeczytano 2095 razy

Last modified: 28 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content