czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Mocne Firmy ze Świdnika

Autor: |

Instytut Europejskiego Biznesu od niemal dwudziestu lat analizuje wyniki finansowe przedsiębiorstw działających w Polsce, wyróżniając je tytułem „Mocna Firma Godna Zaufania”.

W tegorocznym rankingu sprawdzono wyniki wśród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, na podstawie informacji dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym. 912 firm przemysłu elektromaszynowego uzyskało tytuł, a wśród nich są również dwa świdnickie zakłady.

Ranking został stworzony według sumy miejsca w konkursach Gepardy Biznesu i Efektywna Firma. Wyróżnione przedsiębiorstwa charakteryzują się dynamicznym rozwojem przy jednoczesnej dużej efektywności działania w latach 2021-2022. Dzięki wyróżnieniu, mogą one teraz korzystać bezterminowo z tytułu „Mocna Firma Godna Zaufania 2023”.

Pierwszą z wyróżnionych jest Brema Boats sp. z o.o., czyli polski producent łodzi wędkarskich i turystycznych. Misją spółki, jak czytamy na stronie internetowej, jest „budowanie trwałych, bezpiecznych łodzi, które dają radość ich użytkownikom”. Łodzie rodem ze Świdnika można spotkać na wodach nie tylko Polski, ale także, między innymi, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji, Włoch czy Litwy i Irlandii.

Wśród utytułowanych firm znalazła się też Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik. Polska jest jednym z pięciu państw europejskich, które mogą pochwalić się zdolnością samodzielnego projektowania, produkcji, rozwoju oraz wsparcia śmigłowców. W zakładzie zatrudnienie znalazło ok. 3 tysiące osób. Firma od 2010 roku jest częścią Leonardo Helicopters.

Artykuł przeczytano 155 razy

Last modified: 2 kwietnia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content