środa, 26 czerwca 2019r.

Moc atrakcji w „Piątce”

Autor: |

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 bawili się wczoraj na festynie rodzinnym. Z okazji Dnia Dziecka przygotowała go dla nich Rada Rodziców „Piątki” we współpracy z dyrekcją szkoły, radą pedagogiczną i Samorządem Uczniowskim.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie festynu. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do rodziców, bo włożyli wiele energii w pracę na rzecz naszej placówki. Na ręce Dariusza Suskiego, przewodniczącego RR, przekazuję im tytuł „Przyjaciel szkoły” – mówił dyrektor Tomasz Szydło.
Chętni mogli szaleć na dmuchańcach, brać udział w grach i zabawach sportowych, poznawać tajemnice wozów strażackich, autobusu miejskiego, bojowego wozu rozpoznania czy trenażera wojskowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: malowanie twarzy, kiermasz i loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup elektrycznego wózka dla ucznia SP nr 5 – Jasia Szczęcha, parada motocykli, a także wystawa modeli Strefy Historii. Długie kolejki ustawiały się do food trucków, po lody i zimne napoje. Po południu odbył się happening, podczas którego absolwenci szkoły malowali grafitti.
Na scenie wystąpili: dzieci i młodzież z SP nr 5, Akademia Tańca Pleskot, zespół Leszczyniacy, grupa Puzzle Dance Crew z SDK, uczniowie Ogniska Muzycznego, zespół Kultowi. Zaprezentowali się także zawodnicy judo.
Festyn został sfinansowany głównie ze składek rodziców i darowizn sponsorów, a patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Waldemar Jakson.
aw

« 1 z 2 »

Artykuł przeczytano 92 razy

Last modified: Czerwiec 1, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?