Wyniki poznaliśmy w czerwcu, dzisiaj przyszedł czas na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Laureaci 11. edycji konkursu „Moja książka” pojawili się w Szkole Podstawowej nr 3, której biblioteka była organizatorem literacko-plastycznych zmagań.
– Wpłynęło 96 prac, od uczniów ze Świdnika i Lublina. Wśród nich znalazły się, między innymi, komiksy, pamiętniki, book art., książki kucharskie i albumy. Jak co roku, prace były fantastyczne. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, szczególnie zaś laureatom i ich opiekunom. Niektórzy wzięli udział w konkursie kolejny raz i ponownie zostali nagrodzeni. Zapraszamy do udziału w następnej edycji, bo przecież tworzenie jest fajne, o czym doskonale wiecie – mówiła Bożena Milanowska ze szkolnej biblioteki, która zorganizowała literacką zabawę z Małgorzatą Żabińską, nauczycielką języka polskiego.
Dyplomy i nagrody wręczył zwycięzcom oraz ich opiekunom Leszek Kalicki, dyrektor SP nr 3: – Zachęcam do tworzenia książek i mam nadzieję, że kiedyś znajdą się one na półkach naszej biblioteki, wydane przez profesjonalne wydawnictwo. Obiecuję, że staną na honorowym miejscu. Gratuluję wszystkim młodym twórcom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowywali dzieci i młodzież do konkursu.
Grand prix konkursu
Nagrodę specjalną za porażający obraz wojny widzianej oczyma dziecka otrzymali Piotr i Jakub Lodwich (dziś uczniowie klasy 7a) ze Szkoły Podstawowej nr 4, pod opieką pani Emilii Ligęzy-Jaworskiej. Ich praca pt. „Nie wolno tracić nadziei” wzbudziła zachwyt i uznanie jurorów. Jak wyjaśniają bracia, pomysł był wspólny, inspirowany oczywiście wydarzeniami w Ukrainie.
– Oglądaliśmy różne programy poświęcone sytuacji za wschodnią granicą Polski i bardzo nam to utkwiło w głowach. Postanowiliśmy, że napiszemy właśnie o wojnie. Tworzenie zajęło około 2 tygodni, bo był to okres, kiedy mieliśmy jeszcze kilka innych konkursów, do tego sprawdziany i kartkówki w szkole. Pierwszym czytelnikiem naszej książki była mama. Spodobała jej się. Pomysłu na następną powieść jeszcze nie mamy – mówią Piotr i Jakub.
Nagroda od Głosu Świdnika
Nagrodę przyznaną przez Głos Świdnika otrzymała klasa 2f (obecnie 3 f) ze Szkoły Podstawowej nr 5, za książkę pt. „Niebieski koralik”. Uczniowie, pod opieką pań Ewy Leszczyńskiej i Moniki Lechnio-Lewickiej, opisywali w niej swoje marzenia. Życzyliby sobie, na przykład, częściej wyjeżdżać do zoo i nad jezioro, zostać sławną piosenkarką lub piłkarzem, by rodzice mieli więcej czasu na odpoczynek, mieć wehikuł czasu, który przeniósłby do epoki Krzysztofa Kolumba i umożliwił odkrywanie razem z nim Ameryki. Były też marzenia, które szczególnie zapadły nam w pamięć: aby nie świecie nie było chorób, aby wszyscy ludzie byli szczęśliwi, żeby każdy miał jakąś magiczną moc, którą pomagałby w ratowaniu dzikich zwierząt, żeby nie było wojny w Ukrainie i na świecie, żeby nie istniało zło.
Ponieważ dzieci nie mogły przybyć na uroczystość do SP nr 3, odwiedziliśmy je w czwartek, by wręczyć nagrody, ufundowane przez Głos Świdnika i Miejski Ośrodek Kultury.
– Niektóre z naszych marzeń udało nam się zrealizować. Wiemy też, że inne, na przykład te o magicznych mocach nie mają szans na spełnienie, ale fajnie jest marzyć – podkreślali uczniowie klasy 3f.
aw
Wyniki:
Prace zbiorowe kat. plastyczna:
I miejsce – Klasa 3C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku – „Book art”, op. p. Beata Mojsym.
Prace zbiorowe kat. literacko-plastyczne:
I miejsce – Klasa 1A ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku – op. p. Justyna Legocka.
I miejsce – Klasa 3B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku – „Z pamiętnika Elfa”, op. p. Aleksandra Ślęp.
Prace zbiorowe kat. literacka:
I miejsce – Klasa 4A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdniku – „Rodzinne historie”, op. p. Beata Nadgrodkiewicz.
KLASY 0
Wyróżnienie – Dorota Chodun (0) – SP nr 3 w Świdniku – „Chomik w lesie”, op. p. Agnieszka Zmokła.
Wyróżnienie – Oleksandra Skokovska (0) – SP nr 3 w Świdniku – „Sobaka i kot”, op. p. Agnieszka Zmokła.
Wyróżnienie – Maja Wójcik (0) – SP nr 3 w Świdniku – „Piesek i poszukiwacze skarbów Egiptu”, op. p. Agnieszka Zmokła.
Wyróżnienie – Bartek Ksel (0) – SP nr 3 w Świdniku – „Matematyka”, op. p. Agnieszka Zmokła.
KLASY I-III
I miejsce – Antoni Bańka (2A) – SP nr 15 w Lublinie – „Chomik przez samo H”, op. p. Małgorzata Dudzisz-Zachwatowicz.
I miejsce – Antonina Zmokła (1E) – SP nr 7 w Świdniku – „Moja przygoda z jednorożcem”, op. p. Ewa Hanc.
II miejsce – Alicja Konc (2A) – SP nr 7 w Świdniku – „Szczurek i Żabka czarują”, op. p. Teresa Ślęp.
II miejsce – Emilia Kwiatoń (3C) – SP nr 5 w Świdniku – „W Bezkropcu”, op. p. Małgorzata Orzechowska.
Wyróżnienie – Lena Królak (3A) – SP nr 5 w Świdniku – „Święta na świecie”, op. p. Bogumiła Kret.
Wyróżnienie – Marcel Kozaczuk (1A) – SP nr 15 w Lublinie – „Komiks AVENGERS”, op. p. Eliza Pyzik.
KLASY IV-VI
I miejsce – Krzysztof Ostrzyżek (5D) – SP nr 7 w Świdniku – „Jeffoland”, op. p. Monika Lorek.
II miejsce – Lena Krauze, Jakub Żakowicz (4B) – SP nr 7 w Świdniku – „Pamiętnik Laury”, op. p. Monika Lorek.
KLASY VII-VIII
I miejsce – Julia Winiarczyk (7B) – SP nr 5 w Świdniku – „Kółko Detektywistyczne – Kocia Inwazja”, op. p. Sylwia Gorajek-Łapan.
II miejsce – Malwina Boroch (7C) – SP nr 4 w Świdniku – „2020”, op. p. Beata Nadgrodkiewicz.
II miejsce – Weronika Morawska (7C) – SP nr 4 w Świdniku – „Szafirowe przygody”, op. p. Beata Nadgrodkiewicz.
NAGRODY SPECJALNE
Book art.:
I miejsce – Kamil Twardowski (3C) – SP nr 3 w Świdniku – „Mama”, op. p. Beata Mojsym
Wyróżnienie – Karolina Abramek (8B) – SP nr 3 w Świdniku – „Szlachetnemu człowiekowi…”, op. p. Małgorzata Klej.
Za cudowny przepis na rodzinne szczęście: Maja, Lena i Julia Radkowiak (1E i 2A) – SP nr 7 w Świdniku – „Zaczarowana książka kucharska”, op. pp. Ewa Hanc, Teresa Ślęp.
Za książkę od deski do deski: Aleksander Pawluczuk (3C) – SP nr 7 w Świdniku – „Skarżypyta”, op. p. Anna Wiśniewska.
Za marzenia i Nagroda „Głosu Świdnika”: Klasa 2f ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku – „Niebieski koralik”, op. pp. Ewa Leszczyńska, Monika Lechnio-Lewicka.
GRAND PRIX Za porażający obraz wojny widzianej oczyma dziecka i NADZIEJĘ: Piotr i Jakub Lodwich (6A) – SP nr 4 w Świdniku – „Nie wolno tracić nadziei”, op. p. Emilia Ligęza-Jaworska.
Artykuł przeczytano 2094 razy
Last modified: 21 października, 2022