poniedziałek, 20 maja 2024r.

Mistrzowie recytacji

Autor: |

O tym, że w powiecie jest wielu miłośników recytacji, przekonaliśmy się już podczas niejednego konkursu. Wczoraj jednak poznaliśmy najlepszych z najlepszych w jubileuszowej edycji wydarzenia.

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się finał XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji Anny Kamieńskiej. W zmaganiach wzięło udział 13 osób, które przedstawiły wiersze Anny Kamieńskiej, a także poezję Wisławy Szymborskiej lub Michała Rusinka.

– Cieszę się, że widzę tak wiele osób. To bardzo budujące, że ciągle wam się chce uczyć nowych rzeczy, podejmować nowe wyzwania i macie odwagę stanąć przed tak dużą publicznością, prezentując swoje umiejętności – powiedziała Dorota Cioczek, która poprowadziła spotkanie wraz z Joanną Makuszewską. – Dlaczego wiersze Kamieńskiej? Jest ona związana z naszym regionem, a w swojej młodości bardzo dużo czasu spędziła właśnie w Świdniku. Kolejne osoby to: Wisława Szymborska – w tym roku obchodzimy setną rocznicę jej urodzin, a dziś wspominamy jej twórczość, a także Michał Rusinek, który pisze wiersze dla dzieci, gościł również w naszej placówce.

Jury w składzie Anna Konopka, Wioletta Kimak-Gębała oraz Jacek Gański, przyznało następujące nagrody:

w kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych:
1 miejsce – Alicja Jaroszuk
2 miejsce – Franciszek Brzyski
3 miejsce – Wojciech Wrona

w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:
1 miejsce – Maria Gmur
2 miejsce – Łucja Sidor
3 miejsce – Weronika Okoniewska

w kategorii uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych:
1 miejsce – Anna Daniel
2 miejsce – Amelia Latoszek.

Nagrody wręczył starosta Łukasz Reszka, który pogratulował młodym recytatorom oraz podziękował organizatorom za realizowane przez Bibliotekę liczne wydarzenia.

– Dziękujemy za miłe chwile, które przeżyliśmy dzięki wam i waszym interpretacjom poezji. Doceniamy również ogromny wkład tych, którzy pomogli wam w opracowaniu przedstawianych wierszy – podsumowała Anna Konopka.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

Artykuł przeczytano 422 razy

Last modified: 17 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content