środa, 26 czerwca 2019r.

Mistrzowie Polski w kickboxingu

Autor: |

W wielkopolskich Włoszakowicach, w dniach 30-31 marca, odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kick­boxingu w formułach pointfighting i light-contact.

W imprezie wzięły udział ekipy z 68 klubów, co dało 406 startów indywi­dualnych, jako że część uczestników startowała w obu formułach. Pięcio­osobowa ekipa LKSW Dan Świdnik wywalczyła sześć medali. Pierwsze­go dnia, w formule pointfighting, Danowcy w komplecie zameldowali się na podium. W kategorii do 63 kg seniorów, po wyeliminowaniu półfi­nałowych przeciwników przed cza­sem, stanęli naprzeciw siebie dwaj reprezentanci Dana: Marcin Gupta i Mateusz Buda. Po „bratobójczym” pojedynku zwyciężył zdecydowa­nie bardziej doświadczony Marcin 18:8. W kategorii do 69 kg Paweł Zdun uległ w finale Krystianowi Bisiowi z KSW Police, zdobywając srebrny medal. Brązowy krążek w kategorii do 94 kg wywalczył Daniel Marciszkiewicz. Jedyna w składzie juniorka, Emilia Szalak, zdobyła zło­to w kategorii do 70 kg.

Drugiego dnia Danowcy mieli jesz­cze szanse na dwa medale. Niestety Paweł Zdun doznał kontuzji w walce ćwierćfinałowej, co wykluczyło go z pojedynku, natomiast Emilia Szalak po dwóch wygranych pojedynkach uległa w finale Laurze Zgolińskiej z Poznania, powtarzając swój ubie­głoroczny wynik.