sobota, 06 czerwca 2020r.

Misiowy konkurs rozstrzygnięty

Autor: |

Niedźwiedź Wojtek, Kubuś Puchatek, bajkowe misie Uszatek, Paddington i Yogi stali się bohaterami prac nadesłanych na konkurs plastyczny ogłoszony przez Przedszkole nr 4. Uczestnicy wykazali się nie tylko wielkim talentem, ale też pomysłowością i kreatywnością, jeśli chodzi o techniki wykonania.

– 18 maja obchodzimy dzień naszego patrona – Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. Nie mogliśmy spotkać się i wspólnie świętować, ogłosiliśmy jednak konkurs. Wzięło w nim udział 41 dzieciaczków. Prace okazały się niesamowicie ciekawe. Większość przedstawia naszego patrona, ale pojawiły się również inne misie i niedźwiedzie – wyjaśnia Ewelina Guz, która koordynowała plastyczne zmagania z Anną Skrzetuską i Agnieszką Tkaczyk-Mróz.

Dzieci malowały farbami i kredkami, wycinały i naklejały papierowe lub materiałowe elementy, robiły prace przestrzenne z kartonu, plasteliny i włóczki. Wszystkie dzieła były bardzo kolorowe i wykonane z niezwykłą starannością. Dlatego, jak przyznają organizatorki, wybór najlepszych był bardzo trudny. Po burzliwych dyskusjach, komisja w składzie: Beata Kowalczyk, dyrektor Zespołu Przedszkoli nr 2, Zuzanna Zubek – Gańska, kurator Galerii Gardzienice oraz koordynatorki konkursu, przyznała następujące nagrody:

W kategorii wiekowej 3 – 4 lata
1 miejsce – Franciszek Czuchryta (Przedszkole nr 2)
2 miejsce – Ala Mazur  (Przedszkole nr 4)
3 miejsce – Jakub Mędrala (Przedszkole nr 3)

W kategorii wiekowej 5- 6 lat
1 miejsce – Aleksandra Kiczyńska (Przedszkole nr 6)
2 miejsce – Wiktoria Rzucidło (Przedszkole nr 5)
3 miejsce – Janeczka Szewczak (Przedszkole nr 4)

Nagroda Dyrektora Zespołu Przedszkoli nr 2 powędruje do Alicji Gorajek (Przedszkole nr 4)

Jury wyróżniło także:
Stasia Dąbrowę (Przedszkole nr 4)
Antoninę Jamroży (Przedszkole nr 5)
Wiktorię Chmielewską (Przedszkole nr 4)
Bartłomieja Ciesielczuka  (Przedszkole nr 4)

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody dla zwycięzców zostaną dostarczone do placówek w przyszłym tygodniu – dodaje E. Guz.

aw, fot. P nr 4

 

Artykuł przeczytano 532 razy

Last modified: 18 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?