wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Milionami wspomogą Racławicką

Autor: |

2,1 mln zł, tyle władze ratusza przekażą na pomoc w przebudowie drugiego odcinka należącej do powiatu ulicy Racławickiej. Decyzja zapadła w niedzielę, podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

Niedzielne spotkanie radnych to nie tylko świętowanie 65. rocznicy nadania praw miejskich Świdnikowi. W porządku obrad znalazł się również punkt dotyczący wsparcia finansowego dla Powiatu Świdnickiego.
– Pomożemy samorządowi powiatowemu w przebudowie ulicy Racławickiej. Dbamy o coraz lepszą jakość dróg w naszym mieście, a to jedna z głównych arterii, bardzo ważna dla mieszkańców. Przekazując fundusze pomożemy w szybkim i sprawnym wykonaniu tej inwestycji – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Radni zapisali w budżecie 2,1 mln zł na inwestycję. To więcej niż początkowo zakładano, bo zmieniły się kwoty przetargowe. Całe przedsięwzięcie pochłonie ok. 8 mln zł. Starostwo otrzyma też dotację z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Remont Racławickiej to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Świdniku. Nawierzchnia ulicy jest już mocno zużyta. Pierwszy etap zakończył się w ubiegłym roku. Teraz pracownicy z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów SA zajmują się drugim odcinkiem, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Kosynierów i al. Armii Krajowej.

Zgodnie z planem, Starostwo Powiatowe ma zakończyć inwestycję w tym miesiącu. Obok nowej, równej nawierzchni, mieszkańcy dostaną też chodniki i ścieżkę rowerową. U zbiegu ulic Kosynierów, Racławickiej, Krępieckiej i Głogowej powstanie rondo.

Władze miasta nie tylko oferują pomoc związaną z remontem należącej do powiatu ulicy. Przedstawiły też pomysły na kompleksowe rozwiązanie kwestii dróg powiatowych w Świdniku. Magistrat proponuje przejęcie głównych arterii: al. Lotników Polskich oraz ulic Racławickiej, Dworcowej, Kuso cińskiego i Maczka. Takie rozwiązanie, m.in. uprości kwestie związane z ich odśnieżaniem czy sprzątaniem. Teraz mieszkańcy często nie wiedzą kto zarządza interesującą ich drogą. Urząd Miasta dysponuje też większymi środkami na utrzymanie ulic. Starostwo Powiatowe jeszcze nie odpowiedziało na propozycję miasta.

Artykuł przeczytano 2281 razy

Last modified: 7 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content