niedziela, 19 maja 2024r.

Mieszkania Plus w przetargu

Autor: |

Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na budowę w Świdniku dwóch bloków z rządowego programu. Wykonawcy mogą się zgłaszać do 9 września. Oddanie mieszkań jest planowane w połowie 2021 roku. Zainteresowanie inwestycją jest ogromne, mimo że formalnie nie ruszył jeszcze nabór chętnych.

Ogłosiliśmy przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji Mieszkania Plus w Świdniku. To już ostatnia prosta przed uruchomieniem budowy 108 mieszkań w ramach rządowego programu – mówił kilka dni temu Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

Na tę informację czekają setki zainteresowanych, którzy chcieliby zamieszkać w blokach przy ul. „Grota” Roweckiego 24. Otwarcie ofert zaplanowano 9 września. Zadaniem wykonawcy będzie budowa dwóch budynków wielorodzinnych, czterokondygnacyjnych. Przyszli mieszkańcy otrzymają wykończone lokale. Wokół bloków powstaną parkingi, drogi dojazdowe, zjazd publiczny, chodniki, plac zabaw, oświetlenie oraz wiaty śmietnikowe. Wykonawca zadba również o zieleń. Budowa ma się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku i zakończyć w połowie 2021 roku. Średnia powierzchnia lokali w nowych blokach to ok. 50 mkw.
– To będą nowe, bardzo atrakcyjne mieszkania o wysokim standardzie – wyjaśnia Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, nadzorujący program Mieszkanie Plus.

Działka, na której powstaną bloki została przekazana przez miasto. Zainteresowani programem mogą jeszcze wypełniać specjalne ankiety dotyczące przyszłej inwestycji. Można w nich określić jaki metraż lokalu byłby dla nas najlepszy, w jakich widełkach mieszczą się nasze zarobki oraz czy wolimy tylko wynajmować mieszkanie, czy chcemy w przyszłości stać się jego właścicielem. Czas na przesłanie ankiet mija z końcem sierpnia.

Kolejnym krokiem będzie określenie kryteriów, jakie muszą spełnić przyszli najemcy i właściciele mieszkań. Ustaleniem ich zajmą się miejscy radni. W stworzeniu regulaminu pomogą im również wypełnione ankiety. Dopiero później formalnie ruszy nabór chętnych na lokale, choć już teraz do urzędu zgłaszają się zainteresowani.
– Mamy ponad 600 wniosków. Około 20 proc. złożyły osoby spoza Świdnika – wylicza burmistrz Waldemar Jakson.

Nowi najemcy będą równocześnie korzystać także z programu Mieszkanie na start.
– Dzięki niemu uzyskają dopłatę do czynszu, nawet na 15 lat – dodaje A.Soboń.

Artykuł przeczytano 2618 razy

Last modified: 23 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content