sobota, 20 lipca 2024r.

Mieszkania Plus czekają na zgodę

Autor: |

Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę jest już w Starostwie Powiatowym. Miejscy urzędnicy rozpoczynają również prace nad określeniem kryteriów przyznawania lokali. Nadal czekają także na wypełnione ankiety od osób zainteresowanych świdnickim Mieszkaniem Plus.

Na początku lipca przedstawiciele władz miejskich i ministerialnych zaprezentowali nowy harmonogram budowy w Świdniku bloków w ramach programu Mieszkanie Plus. Działka, na której powstaną lokale, jest już dawno wybrana. Mieści się przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”. Zgodnie z przekazanymi informacjami budowa ma się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku i zakończyć w połowie 2021 roku.

Start prac został poprzedzony uruchomieniem specjalnej ankiety dla osób zainteresowanych programem. Wypełniając ją trzeba odpowiedzieć jaki metraż lokalu nas interesuje, w jakich widełkach mieszczą się nasze zarobki oraz czy wolimy tylko wynajmować mieszkanie, czy chcemy w przyszłości stać się również jego właścicielem. Czas na ich przesłanie mija z końcem sierpnia.
– Zainteresowanie jest bardzo duże. W tej chwili mamy około 400 wypełnionych ankiet – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Dokumenty skompletowane

Równocześnie urzędnicy załatwiają wszelkie formalności związanych z rozpoczęciem inwestycji. Kilka dni temu do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Już wiadomo, że na działce na wschodzie miasta powstaną dwa bloki ze 108 lokalami. – Aktualny projekt zakłada wybudowanie 4 mieszkań 28-metrowych, 46 z 41 mkw., 54 57-metrowych i 4 lokali 71-metrowych. Na obecnym etapie przygotowań będziemy mogli to jeszcze, zgodnie z życzeniem aplikujących rodzin, skorygować – mówił na początku lipca Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Urzędnicy liczą, że  pozwolenie na budowę zostanie wydane w ciągu najbliższych tygodni i  w tym roku inwestycja będzie się mogła rozpocząć. Mimo, że formalnie nie zostały jeszcze określone kryteria przyznawania mieszkań, do ratusza wpływają już wnioski od zainteresowanych.
– Mamy ich ponad 600. Około 20 proc. złożyły osoby spoza Świdnika – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Przedstawiciele ratusza podkreślają również, że planowane mieszkania będą miały inny charakter niż lokale socjalne lub komunalne. Natomiast ich przyszli najemcy, będą mogli liczyć nawet na 15 – letnią dopłatę do czynszu. Jej wysokość może wynieść od 400 do 600 zł. Całość jest finansowana z budżetu państwa.

Artykuł przeczytano 1896 razy

Last modified: 2 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content