środa, 21 października 2020r.

Miejskim po Świdniku

Autor: |

Od najbliższej soboty autobusy z numerem 35 ponownie wyjadą na ulice Świdnika. Zmieni się nieco ich rozkład i dojdzie jeszcze jeden popołudniowy kurs. Na lubelski Felin pojadą już nie przez al. Jana Pawła II, ale przez Kalinówkę.

Kiedy powstawała linia 35, miała służyć mieszkańcom, którzy mieli problemy z dotarciem w rejon cmentarza komunalnego. Wcześniej do nekropolii można było dojechać prywatnym busem, ale połączenie zostało zlikwidowane. Miejskie pojazdy dowoziły mieszkańców również na pętlę zlokalizowaną w lubelskiej dzielnicy Felin.

Po badaniu napełnienia autobusów, okazało się że linia 35 jest najmniej popularna. Zapadła więc decyzja o zmianie trasy w taki sposób, żeby objeżdżała niemal całe miasto i docierała do takich rejonów, których dotąd nie obsługiwała miejska komunikacja.

– Mieliśmy prośby od mieszkańców z ul. Kosynierów, os. Adampol i al. Armii Krajowej. Postanowiliśmy więc dostosować przebieg trasy autobusów do ich potrzeb – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Jesienią minionego roku linia rozpoczęła kursowanie. Oprócz osób starszych korzystali z niej, między innymi, uczniowie dojeżdżający do szkół. Po wprowadzeniu stanu epidemii, linia nr 35 została zawieszona. Kiedy sytuacja się ustabilizowała i rozpoczął się rok szkolny, pojawiło się coraz więcej głosów mieszkańców o przywrócenie autobusów z numerem 35. Przedstawiciele ratusza skierowali więc pismo do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie z pytaniem o możliwość ponownego uruchomienia linii. – Chcieliśmy przeanalizować jakie kwoty wchodziłyby w grę – mówił M. Dmowski.

Okazało się, że dopłata dla ZTM wyniesie około 185 tys. zł. Na wrześniowej sesji radni zdecydowali o dołożeniu brakujących środków. Pozostało już tylko ustalenie rozkładu jazdy i terminu powrotu linii. – Kursowanie autobusów zostanie wznowione w sobotę 17 października – informował w tym tygodniu zastępca burmistrza. – Dostosowaliśmy rozkład do uwag, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców. Dodatkowo zdecydowaliśmy o dołożeniu jeszcze jednego popołudniowego kursu.

Nieznacznie zmieni się również trasa autobusów. Pojazdy nie będą wyjeżdżały ze Świdnika al. Jana Pawła II, ale przez Kalinówkę. Obsłużą jednak, jak dotychczas, końcowy fragment al. Lotników Polskich. – Po wyjeździe z drogi serwisowej, autobusy skręcą w al. Lotników Polskich, dojadą do ronda na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II, zawrócą, pojadą wiaduktem nad drogą ekspresową i przez Kalinówkę na lubelski Felin – wylicza M. Dmowski.

Rozkład linii 35

Wyjazd ze Świdnika (przystanek przy al. Armii Krajowej):

  • dni powszednie: 6:07, 7:32, 9:12, 10:47, 15:22, 17:27
  • soboty i dni świąteczne: 9:35 , 11:05, 12:40, 14:15

Wyjazd z Felina (przystanek Felin 04):

  • dni powszednie: 5:25, 6:50, 8:30, 10:05, 14:40, 16:45
  • soboty i dni świąteczne: 8:55, 10:25, 12:00, 13:35

do pobrania:

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
pdf rozkład jazdy linii nr 35 44 KB 111

Artykuł przeczytano 804 razy

Last modified: 15 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?