wtorek, 25 stycznia 2022r.

Miasto pyta o komunikację miejską

Autor: |

Czy w nowych rozkładach należy uwzględnić przystanki zlokalizowane przy al. NSZZ „Solidarność”, ul. Nadleśnej, Kusocińskiego oraz w pobliżu skrzyżowania Brzegowej z Dworcową? W jakich godzinach warto zwiększyć częstotliwość kursowania linii nr 5, 35, 55 oraz N2? Między innymi na te pytania odpowiedzą osoby, które wezmą udział w ankiecie dotyczącej funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie Świdnika.

Dokument jest formą konsultacji społecznych. Władze miasta chcą dowiedzieć się, jakich zmian w transporcie zbiorowym oczekują świdniczanie.

– W ostatnim czasie w Świdniku powstały nowe ulice oraz dworzec przesiadkowy. Chcemy włączyć je do siatki połączeń autobusowych. By to zrobić, musimy jednak poznać opinie mieszkańców. Dowiedzieć się z jakich przystanków korzystają, czy ich lokalizacja jest właściwa, czy chcą, by zmieniły się godziny jazdy autobusów – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, z którego autobusów korzystamy w naszym mieście, rozpoczął przygotowania do rozkładu jazdy w 2022 roku. To okazja dla Świdnika, by wprowadzić ewentualne zmiany.

– Nie planujemy wprowadzać nowych linii autobusowych. Chcemy rozwijać, te, które już u nas jeżdżą. Na pewno myślimy nad wprowadzeniem dodatkowych kursów linii nr 55. Istnieje też możliwość, że zmienią się trasy pojazdów. Wszystko zależy od tego, czego dowiemy się z konsultacji – wyjaśnia M. Dmowski.

Na stronie www.konsultacje.e-swidnik.pl pojawiła się ankieta, którą można uzupełnić po zalogowaniu się w systemie. Osoby, które nie mają dostępu do komputera, będą miały możliwość wypełnienia formularza w formie online w Urzędzie Miasta, w godzinach pracy instytucji. Urzędnicy przygotowali 23 pytania. Mieszkańcy odpowiedzą, na przykład, jak często korzystają z komunikacji zbiorowej, w jakim celu, w jakich godzinach oraz jak oceniają jej dostępność. Ankieta dostępna będzie do 10 stycznia. Jej wyniki poznamy w ciągu 30 dni od daty zakończenia konsultacji.

af

Artykuł przeczytano 312 razy

Last modified: 23 grudnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?