poniedziałek, 20 maja 2024r.

Miasto pełne kolorów

Autor: |

Kwietne łąki cieszyły oczy mieszkańców Świdnika w ubiegłym roku. W tym sezonie powrócą na tereny zielone miasta. Chabry, stokrotki, złocienie, koniczyny oraz inne kolorowe, pachnące kwiaty łąkowe i polne zobaczymy w czterech lokalizacjach. Skwer przy targowisku, skrzyżowania Racławickiej i Traugutta, trawnik u zbiegu Wyszyńskiego i Środkowej, a także pas zieleni przy Wyszyńskiego w kierunku kościoła pw. NMP Matki Kościoła, w tych miejscach wkrótce pojawią się pachnące kwietne łąki.

Nasiona zostały już wysiane, teraz potrzebna jest dobra pogoda, żeby rośliny wyrosły i zakwitły. Wysiewanie w miastach kwiatów, które zazwyczaj rosną na łąkach i polach, jest coraz bardziej popularne. W minionym roku w Świdniku zostały w taki sposób zagospodarowane dwa tereny zielone. Władze miejskie tłumaczyły, że jeśli pomysł spodoba się mieszkańcom, podobnych trawników będzie więcej.
– Kwietne łąki sprawdziły się w naszym mieście. Mieliśmy dużo pozytywnych głosów od mieszkańców. Dlatego teraz pojawią się w dwóch dodatkowych lokalizacjach – mówi Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
W Świdniku zasiane zostały kwiaty i dzikie zioła z mieszanek o wdzięcznych nazwach “Czar kwiatów letnich” oraz “Kolory minionego okresu”. Producenci nie zdradzają pełnego składu mieszanek. Wiadomo, że znalazły się w nich m.in. chabry, stokrotki i złocienie. Miejskie łąki będą kwitły do późnej jesieni. Rośliny nie tylko świetnie wyglądają – wśród nich są okazy miododajne. W ten sposób świdnickie przedsięwzięcie wpisuje się w ogólnopolski program pomocy pszczołom.

rp

Artykuł przeczytano 2350 razy

Last modified: 24 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content