piątek, 23 lutego 2024r.

Metafora i przyjaciele

Autor: |

Grupa Literacka „Metafora” zaprasza mieszkańców na wakacyjne spotkanie z Dariuszem Parczewskim, animatorem kultury, nauczycielem, dziennikarzem, który od kilku lat „kręci się między Świdnikiem a Oxfordem, pisząc wiersze, kręcąc filmy i jeżdżąc rowerem”.

Po śladach Dariusza Parczewskiego ruszymy 12 sierpnia, o godz. 17.00, w Galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Gość „Metafory” zaprezentuje swój tomik wierszy, zatytułowany właśnie „Ślady”, w których zawarł przesłanie z tezą. Podczas spotkania towarzyszyć mu będzie córka Ania, 12-latka już odnosząca sukcesy w dziedzinie poezji.

– Zapraszamy serdecznie, na pewno będzie to interesujący i inspirujący sposób na spędzenie letniego popołudnia – mówi Karol Gibuła z Grupy Literackiej „Metafora”.

***

Dariusz Parczewski urodził się w 1973 r. w Białej Podlaskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie stawił się na drugi etap egzaminów na wydział reżyserii dramatycznej, bo podróżował stopem po Europie. W Centrum Sztuki Współczesnej tworzył program KFAQ, gdzie pokazywał alternatywne i niezależne filmy oraz prowadził spotkania z ich twórcami. Za swoje projekty otrzymał, między innymi, nagrody na Festiwalu Filmowym Uniwersytetu w Oxfordzie, Festiwalu Teledysków Niezależnych w Lublinie i Festiwalu Filmów Niezależnych OKNO w Warszawie. W 2017 r. otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury polskiej.

aw

Artykuł przeczytano 746 razy

Last modified: 8 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »