poniedziałek, 23 listopada 2020r.

Mełgiew. W tych miejscach będzie jaśniej.

Autor: |

Władze Mełgwi czekają na oferty firm, które postawią nowe latarnie w dwóch miejscowościach i kończą inwestycję związaną z oświetleniem ulicy Lipowej w Jackowie.

Z lepiej oświetlonych dróg będą się cieszyć mieszkańcy Trzeszkowic oraz Franciszkowa i Jackowa. W pierwszym przypadku chodzi o oświetlenie uliczne drogi gminnej w Trzeszkowicach.

Urząd ogłosił przetarg na ustawienie nowych latarni i wymianę opraw. Firmy zainteresowane otrzymaniem tego zlecenia mogą składać oferty do 29 października. W ramach inwestycji staną 23 latarnie z nowymi, energooszczędnymi oprawami LED.

– To pierwszy odcinek zrobiony w ramach projektu niskoemisyjnego. Mam nadzieję, że kolejne zamówienia będziemy ogłaszać po przyznaniu dotacji, Urząd Marszałkowski deklaruje, że alokacja środków na ten cel będzie zwiększona – mówiła wójt Magdalena Wójcik podczas ostatniej sesji Rady Gminy Mełgiew.

To nie wszystko. Kolejny przetarg dotyczy oświetlenia ulicy Lipowej we Franciszkowie. Tam mieszkańcy dostaną 6 latarni oraz nowe oprawy LED. Doświetlenie Lipowej możliwe jest dzięki oszczędnościom z projektu Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny w którym uczestniczy gmina Mełgiew. Termin składania ofert przetargowych mija 29 października.

Zakończyła się natomiast wymiana oświetlenia w Jackowie, przy drodze w kierunku stacji kolejowej w Minkowicach Kolonii oraz w kierunku szkoły w Jackowie (w najbliższych dniach będzie odbiór techniczny inwestycji) – w sumie przy jezdni stoi 16 nowych słupów z energooszczędnymi oprawami.

– Prąd płynie, możemy cieszyć się pięknym światłem – mówiła radnym wójt M. Wójcik. Ta wymiana również została wykonana w ramach Mobilnego LOF.

(rp)

Artykuł przeczytano 308 razy

Last modified: 28 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?