środa, 29 marca 2023r.

Mełgiew. Szansa na nowoczesne wodociągi

Autor: |

Władze Mełgwi oraz Gminna Spółka Komunalna zaplanowały modernizację sieci wodociągowej. Wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych już leżą w Urzędzie Marszałkowskim.

Na budowę nowej sieci wodociągowej mają szansę mieszkańcy Franciszkowa. Zgodnie z planem, rury będą położone na długości ok. 3,4 kilometra, wzdłuż ulic: Spokojnej, Szerokiej, Świerkowej, Zacisze oraz Żwirki i Wigury.

Na tym nie koniec. W ramach inwestycji powstanie nowe ujęcie wody w Nowym Krępcu oraz Podzamczu. Zmodernizowaną sieć wodociągową zyskają mieszkańcy Trzeszkowic – od istniejącego ujęcia wody do hydroforni.

Cała przedsięwzięcie pochłonie szacunkowo 2,5 mln zł.

– Liczymy na wsparcie ze środków unijnych. 14 maja złożyliśmy wniosek w Urzędzie Marszałkowskim o dofinansowanie w wysokości 1,25 mln zł – informuje Magdalena Wójcik, wójt gminy Mełgiew.

O dotacje z UE stara się również Gminna Spółka Komunalna. Firma chce położyć rury w Dominowie (3,6 km wzdłuż drogi powiatowej). To kosztowne przedsięwzięcie. Na budowę potrzeba ok. 4 mln zł, a spółka wnioskuje o 2 mln zł dotacji z UE.

– W przypadku otrzymania dofinansowania unijnego, oceniamy, że obie inwestycje mogą zakończyć się już w 2022 r. – mówi Magdalena Wójcik.

rp

Artykuł przeczytano 1175 razy

Last modified: 20 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »