Punktualnie o godzinie 17 mieszkańcy całej Polski usłyszą dźwięk syren. Bez obaw – to upamiętnienie 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Walki trwały do 3 października. W starciach z Niemcami zginęło ok. 16 tys. żołnierzy Armii Krajowej oraz 150-200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Warszawa legła w gruzach podczas działań bojowych oraz w wyniku celowego niszczenia domów przez okupantów.
O godz. 17 – w 76 rocznicę rozpoczęcia powstania – na terenie gmin w naszym powiecie zawyją syreny. Władze samorządowe informują, że “nadany zostanie jednominutowy akustyczny sygnał (syrena)”.
rp
Artykuł przeczytano 1749 razy
Last modified: 31 lipca, 2020



