sobota, 19 września 2020r.

Maturzyści z wynikami

Autor: |

W połowie sierpnia absolwenci liceów ogólnokształcących i techników dowiedzieli się, jakie wyniki uzyskali z egzaminów maturalnych. Większa część z nich może ze spokojem cieszyć się z wakacji i planować rozpoczęcie studenckiego życia.

Tegoroczne egzaminy były dla zdających podwójnie stresujące. Z powodu epidemii koronawirusa matura odbyła się z opóźnieniem. Pomimo zdalnego nauczania, uczniowie w większości musieli przygotowywać się do niej sami.

Egzaminy trwały od 8 do 23 czerwca. Maturzyści zmierzyli się z obowiązkowymi przedmiotami: językiem polskim, matematyką i językiem obcym nowożytnym. Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zrezygnowano z części ustnej.

W województwie lubelskim do egzaminów przystąpiło 15 959 uczniów. 2759 osób uzyskało mniej niż 30% z jednego przedmiotu. Czeka na nich poprawka, którą zaplanowano na 8 września. 1782 maturzystów przystąpi do egzaminu za rok ponieważ nie zdali więcej niż jednego przedmiotu. W Świdniku napisali uczniowie: I i II Liceum Ogólnokształcącego, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół nr 1.

– W tym roku mieliśmy 81 zdających. Nie powiodło się 6 osobom. Pięć z nich złożyło już wnioski o poprawkę. Mamy nadzieję, że we wrześniu uda im się zmienić swój wynik. Jedna osoba będzie mogła przystąpić do ponownego egzaminu za rok – mówi Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO.

W II LO z maturą zmierzyło się również 81 osób. Uczniowie najlepiej napisali język polski na poziomie podstawowym.

– Nasz wynik jest wyższy niż ten z kraju i regionu. Niestety, pięć osób nie poradziło sobie z matematyką. Uczniowie przystąpią do poprawki – mówi Mirosław Król, dyrektor ZSO nr 1.

W PCEZ egzamin napisało 59 osób. Wśród zdających znaleźli się także absolwenci z ubiegłych lat.

– Maturę zdały 32 osoby. 28 uczniów nie uzyskało wystarczającej liczby punktów. 25 z nich przystąpi do poprawki we wrześniu – mówi Janusz Maruszak, wicedyrektor PCEZ.

O tym czy zdali egzamin poprawkowy uczniowie dowiedzą się do 30 września. Wyniki uzyskane na egzaminach będą przeliczane w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

WYNIKI ŚWIDNICKICH SZKÓŁ
SZKOŁA LICZBA ZDAJĄCYCH PROCENT SUKCESÓW MATURALNYCH
I Liceum Ogólnokształcące 81 osób 92,59%
II Liceum Ogólnokształcące 81 osób 93,83%
Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej 59 osób 54,24%
Technikum nr 2 Zespołu Szkół nr 1 25 osób 24%

 

Artykuł przeczytano 892 razy

Last modified: 18 sierpnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?