poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Maturzyści z wynikami

Autor: |

Maturzyści poznali już wyniki egzaminu dojrzałości. Sprawdziliśmy, jak świdniczanie wypadli na tle swoich rówieśników.

W tym roku do egzaminu przystąpiło 268 257 osób z całej Polski. Pozytywny wynik uzyskało 78,2% zdających. 15,5% ma prawo do poprawki, a 6,3% nie zdało w ogóle. W województwie lubelskim maturę zdało 77% uczniów, a 15% musi ją poprawić.

W części pisemnej wszyscy obowiązkowo zdawali język polski, matematykę i wybrany język obcy nowożytny. Każdy miał też obowiązek napisać egzamin z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Język polski maturzyści napisali średnio na 54%, matematykę na 58%, angielski na 76%, a niemiecki na 57%.

Jak poszło w Świdniku?

W Świdniku do egzaminu dojrzałości przystąpili uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół nr 1.

W „Bronku” do matury podeszło 88 osób, a zdało ją 80. Z języka polskiego uzyskały średnio 54%, z j. angielskiego 90%, a z matematyki 68%.

– Jestem zadowolony z tego, jak nasze wyniki wypadają na tle ogólnopolskich. Niemal wszystkie są wyższe niż średnia krajowa – komentuje Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO. Dodaje: – Egzaminu nie zdało 8 osób, 7 z nich ma jednak możliwość poprawki. Jeśli chodzi o uczniów, nie jestem zaskoczony. Są też osoby, które otrzymały 100% z matematyki, fizyki, angielskiego. To dzieci, które uczyły się w czasie pandemii. Nie było więc łatwo, ale myślę, że dały radę. Dziękuję nauczycielom, że mimo trudnego czasu potrafili zmotywować i nauczyć maturzystów. Dziękuję też rodzicom naszych licealistów za to, że cały czas ich wspierali, a uczniom gratuluję sukcesu.

W II LO egzamin dojrzałości napisało w tym roku 107 osób. Zdało go 89. Licealiści napisali j. polski na średnio 54%, j. angielski na 87%, a matematykę na 63%.

– Będziemy analizowali te wyniki – mówi Mirosław Król, dyrektor II LO. – Jeśli ktoś pracował przez cały rok, to teraz są tego efekty. Jeśli ktoś miał wysoką absencję, niestety sobie nie poradził. Szkoda tych uczniów, którzy nie zdali, ale czasem potrzebny jest taki zimny prysznic. Tym, którym się nie udało, życzę, by jeszcze zawalczyli. Gratuluję też tym, którzy dobrze napisali maturę.

W PCEZ do matury przystąpiło 48 uczniów. Zdało ją 28 osób. Średni wynik z polskiego wyniósł 40%, z angielskiego 79%, a z matematyki 52 %.

Z kolei w ZS nr 1 do egzaminu podeszło 32 maturzystów. Pozytywny wynik ze wszystkich przedmiotów uzyskało 12. Język polski napisali średnio na 39%, angielski na 50%, a matematykę na 33%.

af

Artykuł przeczytano 484 razy

Last modified: 14 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »