sobota, 24 lutego 2024r.

Matematyczne zmagania

Autor: |

To już ostatnie sekundy zmagań uczestników XXIII finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mag-Mat. Magiel matematyczny”. Siódmoklasiści i ósmoklasiści rozwiązują po 14 zadań, od wyrażeń algebraicznych i równań, po geometrię oraz zadania tekstowe dotyczące drogi, prędkości i czasu.

W tym roku do matematycznej rywalizacji przystąpiło 237 uczniów. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowała się rekordowa liczba 60 uczestników. To właśnie oni zasiedli dzisiaj w ławkach II LO. Są to uczniowie: SP nr 3, 4, 5, 7 ze Świdnika, SP nr 10, 32, 39, 52 w Lublinie, SP w Siostrzytowie, SP w Kalinówce, SP w Trawnikach, SP w Łańcuchowie, ZPO nr 1  w Międzyrzecu Podlaskim, ZPO w Biskupicach.

– Przypominam sobie nasz konkurs sprzed roku i cieszę się, że dzisiaj jesteśmy w tak dużym gronie. Gratuluję uczniom dotarcia do tego etapu, a nauczycielom dziękuję za zaangażowanie i przekazywanie matematycznej pasji. Życzę sukcesów i zadowolenia ze swoich osiągnięć. Niech nauka, również matematyka, dostarcza wam satysfakcji. Dziękuję również organizatorkom konkursu – mówił Mirosław Król, dyrektor ZSO nr 1, otwierając dzisiejsze spotkanie.

Zebrani w auli uczestnicy mieli też okazję posłuchać piosenki nagranej przez licealistów z „Baczyńskiego”, zespół LSW, dotyczącej liczby Pi. Tekst i muzykę napisał Arkadiusz Piskorek, absolwent II LO. Później przeszli do sal, gdzie mierzą się z zadaniami, które wykraczają poza podstawę programową. Wyniki poznamy w przyszłym tygodniu. 80% prawidłowych odpowiedzi pozwoli uzyskać tytuł laureata.

Konkurs, którego organizatorem jest Akademia Matematyki II LO: Katarzyna Wilk-Lemparty, Barbara Wróblewska-Pizoń, Beata Zarosińska i Monika Szymianiak, honorowym patronatem objęła kurator oświaty Teresa Misiuk.

aw

Artykuł przeczytano 1088 razy

Last modified: 18 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »