środa, 19 czerwca 2024r.

Budżet Obywatelski – masz ciekawy pomysł? Zgłoś go!

Autor: |

21 dni, tysiące pomysłów i milion do podzielenia. Rusza dziesiąta, jubileuszowa edycja Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. 

– Już po raz dziesiąty dajemy mieszkańcom możliwość bezpośredniego projektowania części budżetu naszego miasta. Zgłaszane przez nich projekty, a potem wybierane do realizacji poprzez głosowanie, to dla nas sygnał czego potrzebują, na jakie inwestycje i wydarzenia czekają – mówi burmistrz Marcin Dmowski.

Projekty mogą zgłaszać mieszkańcy, którzy ukończyli 13 lat. Może to być jedna albo kilka propozycji zgłoszonych poprzez stronę https://swidnik.budzet-obywatelski.org, poprzez biuro obsługi klienta Urzędu Miasta lub wysłanych tradycyjną pocztą na adres: Urząd Miasta Świdnik, ul. Wyspiańskiego 17, 21-040 Świdnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

– Dzięki Świdnickiemu Budżetowi Obywatelskiemu udało się zrealizować dużo ciekawych pomysłów. To nie tylko place zabaw, siłownie „pod chmurką” czy nowe ścieżki rowerowe, ale też zajęcia wyrównawcze dla uczniów oraz wydarzenia kulturalne, jak choćby Świdnicka Noc Kultury, w których wszyscy chętnie uczestniczą – wylicza M. Dmowski.

Ważne daty

Projekty przyjmowane są do 10 czerwca. Ich weryfikacja, analiza i ocena rozpocznie się dzień później i potrwa do 29 lipca. O tym, które z pomysłów zostaną zakwalifikowane do głosowania w ramach X Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego, dowiemy się 1 sierpnia. Od tego czasu aż do 1 września autorzy projektów będą mieli czas na promowanie swoich inicjatyw wśród mieszkańców i zachęcenie ich do oddania swojego głosu. Głosowanie rozpocznie się 2 września i potrwa do 18 września. Wyniki poznamy do 27 września, natomiast do 15 listopada projekty zostaną wprowadzone do budżetu miasta na 2025 rok.

af

 

 

Artykuł przeczytano 188 razy

Last modified: 24 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content