niedziela, 19 maja 2024r.

Mastersi z medalami

Autor: |

Zawodnicy Stowarzyszenia Pływacko-Sportowego Masters Avia Świdnik uczestniczyli w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w dniach 10-12 listopada na obiektach Zatoki Sportu w Łodzi. Przywieźli stamtąd 26 medali, w tym 3 złote, 9 srebrnych i 14 brązowych,  zajmując pod względem ilości zdobytych krążków 16 miejsce w stawce 86 klubów i 499 zawodników uczestniczących w rywalizacji.

– Do łodzi pojechaliśmy w ośmioosobowym składzie. Zespół stanowili: Edyta Lipiec, Zdzisław Stypiński, Emil Krzykała, Patryk Lis, Andrzej Mazur, Cezary Lipiński, Rafał Zielonka i Tomasz Sitkowski. Rekordzistami w ilości zdobytych medali zostali w naszym zespole Cezary Lipiński, syn Ryszarda Lipińskiego, byłego trenera Avii i Rafał Zielonka. Obaj zdobyli po 6 krążków, z tym, że Rafał ma na swoim koncie dwa złota.  Dwa srebrne medale wywalczyliśmy w  sztafetach 4 x 50 m stylem zmiennym i 4 x 50m stylem dowolnym, co przy mocnej konkurencji jest dla nas szczególnie cennym osiągnięciem. W klasyfikacji medalowej uplasowaliśmy się w połowie stawki, ale pozycja ta jest o tyle niewymierna, że drużyny były bardzo zróżnicowane pod względem wielkości. Niektóre liczyły nawet po 20 pływaków. My wystawiliśmy największą drużynę w historii stowarzyszenia. W zawodach debiutował Emil Krzykała, korzystając z faktu, że organizatorzy stworzyli specjalną kategorię „O” dla młodych zawodników w wieku 20-25 lat. Emil bardzo dobrze popłynął 200 m stylem dowolnym zdobywając złoto. Niezawodny na tym samym dystansie był również w swojej kategorii Rafał Zielonka.  On także zdobył trzeci złoty medal na dystansie 400 m kraulem. Na niektórych dystansach trudno było nam powalczyć. Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak reprezentujący  warszawski 5Styl byli nie do doścignięcia. Osobiście konkurowałem w stylu grzbietowym z Marcinem Kaczmarkiem, również byłym olimpijczykiem zrzeszonym Water Squad Warszawa. Pływając 50 metrów 5 sekund szybciej od rywali był także nie do pokonania  – tłumaczy Tomasz Sitkowski z Masters Avia Świdnik.

Masteres Avia Świdnik ma ambitne zamiary zorganizowania w przyszłym roku w Świdniku pierwszych zawodów w ramach Pucharu Polski.

– Uzyskaliśmy obietnicę pomocy i wsparcia w organizacji tego wydarzenia zarówno ze strony burmistrza Waldemara Jaksona. Zawsze możemy liczyć na życzliwość Radosława Szczerby, prezesa MKS Avia i Agnieszki Nowak-Szpury, dyrektor Parku Avia, która stara się o zapewnienie nam jak najlepszych warunków do treningu. Nieoceniona jest także pomoc władz miejskich spółek: PEC, Pegimeku i Remondisu oraz starostwa powiatowego  – mówi T. Sitkowski.

Masters Avia Świdnik wciąż rośnie w siłę. W dalszym ciągu jednak zachęca osoby pragnące popływać „półwyczynowo” do wstąpienia w jego szeregi.

-Najłatwiej to zrobić przychodząc w sobotę, o godzinie 9.15 na nasz trening w Parku Avia – zachęca Tomasz Sitkowski.

Artykuł przeczytano 322 razy

Last modified: 14 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content