czwartek, 25 lipca 2024r.

Marsz Różowej Wstążeczki z Wąsem

Autor: |

W najbliższą sobotę, 22 października, odbędzie się Marsz Różowej Wstążeczki z Wąsem, organizowany przez Fundację Ogrody Kultury Bez Barier oraz Grupę Miłośników Nordic Walking ze Świdnika.

Celem wspólnego spaceru jest propagowanie badań profilaktycznych, w szczególności pod kątem raka piersi. Jest to nowotwór, na który kobiety na całym świecie chorują najczęściej. Wcześnie wykryta choroba może jednak zostać wyleczona.

Wydarzenie ma o tym przypomnieć, jednocześnie rozpowszechniając wiedzę, która może uratować zdrowie i życie.

Plan dnia

Spotkanie rozpocznie się 22 października, o godz. 9.30, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku przy ul. Niepodległości 13. Panie poznają techniki samobadania piersi, ucząc się wykrywania guzków na fantomie. Zaproszeni goście, lek. Agata Gąsławska-Kupisz oraz mgr Monika Łobodzka zwrócą również uwagę na to, jak ważne w procesie zdrowienia jest pozytywne nastawienie. Uczestnicy będą również mieli okazję posłuchać o doświadczeniach z przebytej choroby nowotworowej.

O godz. 10.30, na placu przy fontannie, instruktor Magdalena Kielar poprowadzi dla uczestników wydarzenia rozgrzewkę.

Pół godziny później, o godz. 11.00, rozpocznie się Marsz dla Zdrowia Różowej Wstążeczki z Wąsem. Trasa licząca 5,7 km prowadzi ulicami: Niepodległości, Kosynierów, Racławicką, Al. NSZZ Solidarności, al. Lotników Polskich i Piłsudskiego.

Artykuł przeczytano 1039 razy

Last modified: 20 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content