sobota, 24 lutego 2024r.

Marsz po zdrowie dla Łukasza

Autor: |

To wydarzenie ma na celu nie tylko aktywne spędzanie czasu, integrację i dobrą zabawę, ale również wsparcie dla tych, którzy go potrzebują. Tym razem miłośnicy nordic walking pomogli Łukaszowi Wronie, zmagającemu się z guzem mózgu.  

„Noworoczny marsz dla zdrowia” zorganizowany został przez Fundację „Ogrody Kultury Bez Barier” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Nadleśnictwem Świdnik. Na starcie przy kinie „Lot” stawiło się około 50 osób, nie tylko ze Świdnika. Przybyli także fani chodzenia z kijkami z Ludwina. Po rozgrzewce prowadzonej przez instruktorkę Magdalenę Kielar i pod jej bacznym okiem spacerowicze ruszyli w ponad 6-kilometrową trasę. Ze względu na warunki atmosferyczne uległa nieco zmianie i zamiast do Lasu Rejkowizna, pomaszerowali ul. Drewnianą w stronę Zadębia.

– Jest fantastycznie. Pogoda dopisuje, humory również, czego chcieć więcej? Ruch na świeżym powietrzu to doskonały sposób na zadbanie o kondycję, dotlenienie organizmu i dostarczenie sobie dobrej energii – podkreślali uczestnicy.

Miłym zakończeniem spotkania było ognisko, tym razem już w lesie, przy którym nie brakowało rozmów, żartów i śmiechu. Dla głodnych i spragnionych organizatorzy przygotowali barszczyk, kiełbaski oraz gorącą herbatę.

– Cieszymy się, że tak licznie przybyliście, dziękujemy za wsparcie udzielone Łukaszowi. Chcemy, aby nasze spotkania były cykliczne, zaplanowaliśmy ich dwanaście na ten rok. Zapraszamy do udziału we wszystkich – mówiły Aneta Komsta, prezes fundacji i Beata Portka, koordynator wydarzenia.

Partnerami dzisiejszego marszu byli: PSS Społem i Lachówka.

Karnawałowo i charytatywnie

Zainteresowani mogą się już szykować na kolejne spotkanie z kijkami. 11 lutego zaplanowano „Marsz karnawałowy”, wyruszy, by wspomóc Daniela Siegiedę. Natomiast dzień później, w Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód również przeznaczony zostanie dla świdniczanina. O szczegółach poinformujemy niebawem, uchylamy jednak rąbka tajemnicy i zdradzimy, że będą nie tylko występy wokalne, ale też taneczne.

aw

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 1668 razy

Last modified: 14 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »